Репутація України під ударом: експерт про конфлікт з зеленими інвесторами

Перші ошукані інвестори вже пішли з України

Репутація України під ударом: експерт про конфлікт з зеленими інвесторами

В Україні виробники електроенергії з вітрових, сонячних та біоелектростанцій майже не отримують грошей за спожиту електрику. В результаті зелені інвестори йдуть з України, а репутації держави завдано великої шкоди.

Як повідомляє у своєму сюжеті телеканал "Україна 24", українські чиновники стверджували, що "зелені кіловати" - це дорого, а платити немає чим. Влітку інвестори після тривалих перемовин погодилися, що уряд зменшить тариф. Однак борги й надалі накопичуються.

"Інвестори відчувають себе обманутими, відмовилися від частини своїх доходів. Вони очікували стабілізації в секторі й щомісячних вчасних платежів", - розповіла директорка Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк.

Зелений інвестор, власник компанії "Тесла Енерго" Олег Грамотенко повідомив, що на сьогодні середньорічний розрахунок за спожиту електроенергію складає близько 37%.

Читайте також: Зелена енергетика стала трендом: як українці можуть на цьому заробити

Популярні відео

Провідний експерт Центру Разумкова Максим Білявський каже, що борг держави за "зелені кіловати" станом на 1 січня 2021 року "без змін до законодавства складатиме щонайменше 30 млрд грн".

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко додав, що від владнання конфлікту залежить репутація держави.

"Якщо Україна не зможе розрахуватися із зеленими інвесторами, це поставить хрест на інтеграції України взагалі, на якихось серйозних проєктах із Євросоюзом", - зауважив Омельченко.

Перші ошукані інвестори вже пішли з України. Вже готовий під ключ проєкт – сонячну електростанцію потужністю 23 мегавати – майже у переддень монтажу зупинив інвестор з Данії, оскільки обіцяних, навіть за зменшеним тарифом, коштів, усе одно не побачив.

Раніше голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що інвестори в зелену енергетику не виключають позовів проти України в міжнародні суди.

Джерело Україна 24 Теги