Початок холодної війни — експерт про гучні заяви США на адресу Росії

Експерт-міжнародник розповів, як розвиватиметься протистояння США та Росії через кібератаки

Початок холодної війни — експерт про гучні заяви США на адресу Росії

США звинувачують російських хакерів у кібератаці на Україну і Францію. Чим це може закінчитися, пояснив в ефірі каналу "Україна 24" експерт з міжнародних та правових питань Кирило Барашков.

"Протистояння США і Росії вже стало реальністю. Ми маємо справу якщо не з гарячою фазою холодної війни, то принаймні з її початком між цими країнами. Це обвинувачення (в кібератаці - ред.) продовжує серію інших подібних протистоянь — звинувачення в отруєннях, інших кібератаках", — сказав він.

Читайте також: Хакерська атака на Україну — експерт розповів, як уникнути повторення

Експерт нагадав про ситуацію у 2016 році, коли Росію звинуватили в кібервтручанні у вибори президента США.

"Ще не забулася ситуація з втручанням у вибори в США Росії... Хоча цікавий момент, стверджували, що втручання було на боці Дональда Трампа, яке, щоправда, не закінчилося нічим. Трампу навіть погрожував імпічмент свого часу за зв'язки з Росією. Тому це протистояння, що триває, воно буде посилюватися. США контролюють більшу частину інтернету, ми це розуміємо, контролюють кіберпростір, тому ця ситуація буде продовжуватися", — сказав він.

Читайте також: Хакерські атаки в Україні: експерт вказав, кого зламують найчастіше

Популярні відео

Мін'юст США пред'явив звинувачення шістьом росіянам у причетності до організації кібератак з метою вплинути на вибори президента Франції, а також на політичні процеси в Україні та Грузії. Також росіян звинувачують у кібератаці на організаторів зимових Олімпійських ігор у Південній Кореї у 2018 році та на систему охорони здоров'я США. Американські правоохоронці заявили, що обвинувачені є співробітниками ГРУ РФ.

Раніше експертка з питань міжнародної політики Юлія Осмоловська заявила, що президент США Дональд Трамп заради продовження угоди з Росією про скорочення ядерної зброї може піти на домовленість з Кремлем щодо України.

Джерело Україна 24 Теги