Макрон балансує на межі - експерт про резонансне вбивство у Франції

Президент Франції вважає, що радикальні ісламісти перейшли всі можливі червоні лінії

Макрон балансує на межі - експерт про резонансне вбивство у Франції

Президент Франції Емманюель Макрон після резонансного вбивства ісламістом-радикалом шкільного вчителя в передмісті Парижа "балансує на межі".

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з міжнародних питань Кирило Барашков, коментуючи обіцянку Макрона, що "ісламісти спати спокійно не будуть".

"Слова Макрона можна розцінювати як погрозу радикальним ісламістам, що вони вже перейшли всі можливі червоні лінії, і не тільки. На сьогодні Франція є осередком радикального ісламського екстремізму в Європі. Офіційна влада Франції вже заявила, що радикальні ісламісти висилатимуться з країни і з території Європейського Союзу, над ними буде максимально жорсткий контроль. Але не варто забувати, що наразі Франція була одним з найбільших реципієнтів арабської міграції в Євросоюзі. Мусульмани вже складають значну частину виборців", - розповів експерт.

Читайте також: Затримано підозрюваного в підпалі собору у Франції

Популярні відео

На його думку, тут французька влада і Макрон починають "балансувати на межі".

"З одного боку, їм потрібно безумовно в інтересах держави і корінного населення приборкати ісламських екстремістів, з іншого боку - не перейти межу знаменитої європейської толерантності... Ісламські громадські організації у Франції сьогодні вкрай сильні, могутні, впливові, і безумовно вони будуть відстоювати свої права" , - пояснив Барашков.

Читайте також: У Франції чоловік з ножем напав на перехожих: є жертви

Експерт зазначив, що у Франції роблять акцент на чеченському походженні злочинця Абдуллаха Анзорова, і його не ставлять в один ряд з арабськими мігрантами, які превалюють у Франції.

Барашков додав, що цей теракт цікавий тим, що вчитель Самюель Паті показував Анзорову саме ті карикатури з журналу "Шарлі Ебдо", які свого часу стали причиною ще одного гучного теракту, коли були вбиті кілька співробітників редакції журналу.

Нагадаємо, 16 жовтня 18-річний чеченець Абдуллах Анзоров обезголовив 47-річного вчителя історії Самюеля Паті, який показував учням карикатури на пророка Муххамеда. Через кілька хвилин після цього поліція застрелила нападника.

Джерело Україна 24 Теги