Влада Білорусі назвала протестуючих "фашистами": в опозиції відповіли

У Білорусі назвали напади силовиків на протестуючих геноцидом

Влада Білорусі назвала протестуючих "фашистами": в опозиції відповіли

У білоруському МВС назвали протестувальників фашистами. Ці звинувачення прокоментував в ефірі телеканалу "Україна 24" голова білоруського руху "За свободу" Юрій Губаревич.

"Карпенков (начальник Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС Білорусі - ред.) сам зібрав банду людей у спортивних костюмах з кийками, і він сам особисто розбивав вітрину в кафе, де ховалися протестувальники. Як можна назвати таку поведінку? На відміну від людей, які представляють силовий блок, громадяни, які виходять на протести, діють виключно мирно. Якщо відбуваються якісь сутички, це тільки відбивання атак силовиків або людей без розпізнавальних знаків, які нападають на мирних громадян", — сказав він.

Читайте також: Влада Білорусі буде здивована – опозиціонер розкрив плани протестувальників

Популярні відео

Губаревич заявив, що силовиків, які нападали на учасників протесту, хочуть притягти до відповідальності через міжнародні інстанції.

"Всі ці дії з боку людей у формі та без форми документуються, є величезна кількість відео, деякі ідентифіковані та зрозуміло хто це. Я думаю, кожен такий випадок буде розслідуваний в новій демократичній Білорусі, але і зараз вже ведеться робота над передачею справ в міжнародні інстанції, тому що інакше як геноцидом це назвати не можна.

Люди розуміють всі ризики, але протести тривають третій місяць, і з літа близько 15 тисяч затриманих і 10 убитих. Яку ще силу повинні застосувати прихильники Лукашенка в формі? Те, що вони приховують свої обличчя і намагаються навіть давати свідчення в судах анонімно, показує, що вони абсолютно не впевнені у своїй правоті", — сказав він.

Раніше журналіст Іван Яковина розповів, що в Росії президенту Білорусі Олександру Лукашенку дали два місяці на припинення протестів.

Джерело Україна 24 Теги