Росію не покликали в космічний договір, відомий журналіст назвав причину

Іван Яковина розповів, чому Росія не цікавить інші країни в проєктах з освоєння космосу

Росію не покликали в космічний договір, відомий журналіст назвав причину

Росію не покликали до клубу країн, які освоюватимуть Місяць. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" журналіст Іван Яковина.

"Поточного тижня 8 країн уклали міжнародну угоду про освоєння Місяця, зокрема і про видобуток там корисних копалин. Крім США угоду підписали Велика Британія, Італія, Канада, Австралія, Японія, ОАЕ і Люксембург. До списку учасників не потрапили Китай і Росія, правда, не потрапили з різних причин. У Китаю є своя дуже крута місячна програма, і взагалі допускаю, що китайська база може з'явитися на Місяці раніше, ніж американська. Ну а Росія вже просто нікому не потрібна", — сказав він.

Читайте також: Чому Україна не може побудувати свою ракету — подробиці від експерта

Популярні відео

Яковина пояснив, чому Росія не цікавить інші країни у сфері освоєння космосу.

"При Путіні російська космічна програма була практично повністю знищена. Ні нових, ракет, ні нових кораблів, ні дослідних станцій Росія більше не виробляє. Максимум, на що вони здатні — це копіювати радянські ракети "Союз", які вперше були побудовані півстоліття тому. Решта або падає, або вибухає — деградація космічна у всіх сенсах. Сучасна Росія просто нічого не може запропонувати світові в справі освоєння космосу.

Це, до речі, дуже погано, оскільки в СРСР була все-таки доволі сильна космічна школа. Не знаю як, але Путіну вдалося її знищити практично під корінь. Упевнений, що росіяни це йому потім окремим рядком пригадають. Європейців, американців і навіть арабів політика не сильно цікавила, вони не покликали Росію у свій клуб лише через її жахливу технічну відсталість", — сказав він.

Раніше Яковина розповідав, чому російська влада могла отруїти опозиціонера Олексія Навального.

Джерело Україна 24 Теги