"Добре, що не розстріляли": білоруський журналіст про затримання під час протестів

Журналіст порівняв білоруських силовиків з бандитами з 90-х

"Добре, що не розстріляли": білоруський журналіст про затримання під час протестів

У Білорусі під час протестів опозиції проти президента Олександра Лукашенка головною мішенню силовиків стають журналісти.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" білоруський журналіст Ілля Добротвор.

"Для початку про те, як мене затримували. Я знімав, як людину кийком били по голові, і, побачивши, що я знімаю, вони кинулися до мене. Я потрапив разом з іншими журналістами, мене і журналіста "Белсат" відправили в СІЗО на Окрєстіна, де "гуманно" не дали воду і "гуманно" не дали матраци. Все було відносно "гуманно", добре, що не розстріляли", - розповів журналіст.

Читайте також: Лукашенко задумав хитрість - політолог щодо протестів у Білорусі

Популярні відео

За його словами, білоруський президент проводить паралелі між нинішньою ситуацією в країні й 90-ми роками. Але люди сприймають це так, ніби "Лукашенко бандитів з 90-х одягнув у форму, видав їм зброю, випустив на вулицю".

"Як до цього можна ставитися, якщо за законом ти не можеш нічого, куди не стукай? Відмінність білоруських протестів від світової практики, крім того, що демонстранти мирні, а співробітники міліції зовсім немирні, полягає в тому, що ніде так і в такій кількості не затримують журналістів. Саме сьогодні чотирьох затримали, розпочато адміністративний процес. Забирають свідків, з боку МВС йде полювання на журналістів. Але всі, яких затримували, повернулися на вулиці, це ніяк не вплинуло на роботу", - повідомив він.

Добротвор додав, що журналісти "знімають сині жилети з написом "Преса", інакше стають мішенню номер один, неможливо працювати".

Читайте також: Для Лукашенка виникла нова загроза — політолог про протести в Білорусі

Зазначимо, що 16 жовтня глава білоруського управління МВС по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Микола Карпенков в інтерв'ю місцевому ТБ пообіцяв, що силовики будуть "гуманно" застосовувати проти протестувальників вогнепальну зброю.

Нагадаємо, білоруський правозахисник, юрист Алесь Михалевич в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив, чому опозиція в Білорусі не переходить до радикальних форм протесту проти Олександра Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги