Ультиматум Тихановської для Лукашенка - в Білорусі розповіли, що з ним не так

На думку білоруського політичного оглядача, Олександру Лукашенку немає сенсу реагувати на цей ультиматум

Ультиматум Тихановської для Лукашенка - в Білорусі розповіли, що з ним не так

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська висунула Олександру Лукашенку ультиматум, але його ніхто не виконуватиме, і це несе ризик втрати її авторитету.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів білоруський політичний оглядач Павло Биковський.

"Зараз та заява, яка опублікована в телеграм-каналі Світлани Тихановскьої про національний страйк, більше схожа на блеф, і реагувати Олександру Лукашенку немає сенсу. Це схоже на блеф, тому що те, що заявлено як інструмент покарання в разі невиконання ультиматуму, не контролюється Тихановською. Всі, хто цікавляться білоруською політикою, знають, що такі ультиматуми нічим не забезпечені", - сказав оглядач.

Читайте також: Безпрецедентна річ для Білорусі — аналітик про вчинок  Лукашенка

Популярні відео

За словами Биковського, представники страйкомів білоруських підприємств вже не ведуть активної діяльності.

"Наприклад, представник страйкому Мінського тракторного заводу виїхав з Білорусі, фактично ніхто не виступає публічно від імені страйкомів, і якщо раніше були спроби страйкувати, то зараз таких спроб ніде не спостерігається. Інша справа, що вуличні протести залишаються масовими, і те, що люди не зупиняються, змушує владу реагувати", - сказав політолог.

Читайте також: Лукашенко увійшов в останню стадію правління — експерт розповів, скільки йому залишилося

На його думку, невиконання умов ультиматуму може нашкодити протестному руху.

"Протесту може нашкодити ситуація, коли Тихановська почне відчувати проблеми зі своїм авторитетом через те, що не зможе забезпечити виконання ультиматуму. З іншого боку, сам ультиматум може служити причиною більш жорстоких дій влади, і це може підштовхнути людей до протестів вже проти цих репресій", - сказав Биковський.

Відзначимо, що Тихановська висунула Лукашенку три вимоги, які йому слід виконати до 26 жовтня. В іншому випадку лідер опозиції загрожує загальнонаціональним страйком і перекриттям доріг. Вимоги до Лукашенка такі: оголошення про відхід; припинення насильства на вулицях; звільнення всіх політв'язнів.

Джерело Україна 24 Теги