Протести в Білорусі: в опозиції пояснили, чого чекає Лукашенко

Правозахисник Алесь Михалевич розповів, як учасники протестів розхитують владу білоруського лідера

Протести в Білорусі: в опозиції пояснили, чого чекає Лукашенко

Економіка Білорусі все сильніше розхитується на тлі протестів проти Олександра Лукашенка, а разом з економікою слабшає влада білоруського президента.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" білоруський правозахисник, юрист Алесь Михалевич. За його словами, протест не переходить у радикальні форми, оскільки це стане вигідним сценарієм для Лукашенка.

"Економіка потихеньку обвалюється. Без цього Лукашенко не приходив би в ізолятор і не сідав би за круглий стіл з опозиціонерами, які там перебувають. Що стосується перекриття доріг, періодично це буває. До більш радикальних силових дій, думаю, білоруси не готові переходити, зокрема і тому, що це досить зрозумілий і хороший сценарій для Лукашенка - це введення військового надзвичайного стану і взяття ситуації під контроль жорсткими методами", - розповів правозахисник.

Читайте також: Лукашенко задумав хитрість - політолог щодо протестів у Білорусі

Популярні відео

При цьому Михалевич впевнений, що події в Білорусі - це "повільний, але вихід" з ситуації, що склалася.

"Всі чекають, що ситуація вирішиться за день-два. Так не буде, тому що треба пам'ятати, що білоруська система, система Лукашенка формувалася 26 років. У Білорусі, напевно, немає жодного судді, жодного поліцейського, який приходив би не за часів Лукашенка. Тому порівнювати цю ситуацію з українською не зовсім коректно. Але ситуація розхитується, економіка розхитується, все більше людей всередині влади, силовики, військові кажуть, що якось цю ситуацію треба розрулювати", - пояснив він.

Читайте також: Для Лукашенка виникла нова загроза — політолог про протести в Білорусі

Нагадаємо, голова білоруського руху "За свободу" Юрій Губаревич в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко підштовхує суспільство до "киргизького сценарію".

Джерело Україна 24 Теги