Зрив перемир'я в Карабасі: депутати Вірменії та Азербайджану назвали причини

Депутати з Вірменії та Азербайджану розповіли, чому зірвалося перемир'я в Нагірному Карабасі

Зрив перемир'я в Карабасі: депутати Вірменії та Азербайджану назвали причини

Після порушення перемир'я в Нагірному Карабасі представники парламентів Вірменії та Азербайджану прокоментували поточну ситуацію в ефірі каналу "Україна 24".

Депутат Національних зборів Вірменії Ануш Белгоян заявила, що Туреччина підбурює Азербайджан до продовження конфлікту.

"Сьогодні вже можна констатувати той факт, що угода про перемир'я не дотримується, і відповідальність за це ми покладаємо насамперед на Туреччину й Азербайджан. Туреччина втручається як сторона на рівні заяв глав держав і міністра закордонних справ, яка воює та підтримує конфлікт з перших днів загострення. Вона закликає Азербайджан до продовження воєнних дій, критикує зусилля міжнародних посередників, які намагалися закликати сторони до миру", — заявила вона.

Читайте також: "Третій фронт Туреччини проти Росії" — експерт про війну в Нагірному Карабасі

За словами Белгоян, бойові дії в Карабасі на цей момент тривають.

"Вірменія зі свого боку безліч разів висловлювала готовність щодо встановлення миру й повернення до субстантивних переговорів у форматі Мінської групи ОБСЄ. Однак той факт, що перемир'я не дотримується, і понад добу під безперервним обстрілом знаходяться мирні міста Нагірного Карабаху, Степанакерт обстрілюється практично безперервно, йдуть важкі бої в місті Гадруті, до якого вже після встановлення перемир'я проникли декілька диверсійних груп з метою захопити місто. Потрібно сказати, що ми маємо справу з коаліцією Туреччини та Азербайджану, які перекинули в регіон екстремістів з джихадистських угруповань", — заявила вона.

Читайте також: Війна в Нагірному Карабасі: політик вказав на два важливі моменти для Росії

Своєю чергою депутат парламенту Азербайджану Расим Мусабеков заявив, що перемир'я можуть встановити тільки військові.

"Реально перемир'я не встановлено. Його встановлюють не міністри закордонних справ, прийнявши заяву з 4 пунктів. Перемир'я встановлюється військовими. Це повинні зустрітися військові, попрацювати над картою. Тому що зараз позиції перемішані: одна висота в азербайджанців, інша — у вірменської сторони. В таких умовах забезпечити довгострокове перемир'я практично неможливо. Це перемир'я було названо гуманітарним — для того, щоб останки загиблих були передані один одному й полонені", — сказав він.

Також Мусабеков заявив, що на азербайджанській стороні залишилися сотні трупів противника, в той час, як вірменська сторона не може пред'явити жодного загиблого з джихадистських найманців, про які заявляє.

Читайте також: Воєнної перемоги не вийшло — журналіст про конфлікт у Нагірному Карабасі

Популярні відео

Нагадаємо, глави МЗС Азербайджану та Вірменії на переговорах у Москві 9 жовтня домовилися про режим припинення вогню в Нагірному Карабасі, який набрав чинності 10 жовтня. Через декілька годин після встановлення режиму тиші сторони конфлікту обмінялися звинуваченнями в обстрілі.

Нове масштабне загострення в Нагірному Карабасі після обстрілів 12 липня розпочалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, тоді як Азербайджан оголосив про наступ на всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

Нагірний Карабах, в якому проживало багато вірмен, за радянських часів входив до складу Азербайджанської РСР. В кінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. З того часу триває конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Джерело Україна 24 Теги