"Третій фронт Туреччини проти Росії" — експерт про війну в Нагірному Карабасі

Олексій Арестович розповів про результати військового конфлікту та причини порушення перемир'я

"Третій фронт Туреччини проти Росії" — експерт про війну в Нагірному Карабасі

Конфлікт у Нагірному Карабасі — це ще один майданчик для протистояння Росії й Туреччини. Про це заявив військовий експерт Олексій Арестович в ефірі каналу "Україна 24".

"Це третій фронт Туреччини проти Росії, вони борються за візантійський спадок — турки виграли в Лівії, виграли на півночі Сирії. Ось вони відкрили третій фронт у зоні традиційного впливу Росії в пострадянському просторі", — сказав він.

Читайте також: Порушення перемир'я у Нагірному Карабасі: сторони продовжують звинувачувати одна одну

Експерт розповів, які наслідки мало загострення для сторін.

"З військової точки зору я б не став говорити, що результати зведені до взяття одного села і 7 населених пунктів. Вони вибили військової техніки більш ніж на 1 млрд доларів, це два або три річні військові бюджети Вірменії. Вони вбили значну кількість старших офіцерів, яких треба довго ростити. Я згоден з тим, що вірмени збили наступальний потенціал азербайджанців, але зараз вони (азербайджанці - ред.) повільно просуваються вперед, користуючись технічною перевагою", — сказав він.

Читайте також: Воєнної перемоги не вийшло — журналіст про конфлікт у Нагірному Карабасі

Також Арестович розповів, чому могло бути порушено перемир'я, про яке сторони домовилися 9 жовтня.

"Якщо подивитися на внутрішні процеси у Вірменії та Карабаху — удар ракети по Гянджі, арешт командувача внутрішніми військами, відсторонення начальника розвідки — може бути три варіанти: що Пашиняна відсторонили від влади, верх взяла партія війни. Другий варіант — він дав добро на це, але тоді він наперед знав, що не виконуватиме перемир'я. І ​​проміжний варіант, як Горбачов у Форосі сказав: я нібито заарештований, а в Москві щось відбувається, і я нічого не можу зробити. Точно можна сказати, що перемир'я не існує, воно тривало 5 хвилин", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, глави МЗС Азербайджану та Вірменії на переговорах у Москві 9 жовтня домовилися про режим припинення вогню в Нагірному Карабасі, який набрав чинності 10 жовтня. Через декілька годин після встановлення режиму тиші сторони конфлікту обмінялися звинуваченнями в обстрілі.

Нове масштабне загострення в Нагірному Карабасі після обстрілів 12 липня розпочалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, тоді як Азербайджан оголосив про наступ на всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

Джерело Україна 24 Теги