Воєнної перемоги не вийшло — журналіст про конфлікт у Нагірному Карабасі

Журналіст розповів, чи змогла влада Азербайджану домогтися бажаного в конфлікті

Воєнної перемоги не вийшло — журналіст про конфлікт у  Нагірному Карабасі

Сили сторін конфлікту в Нагірному Карабасі вже закінчуються. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" журналіст Аркадій Дубнов.

"Це не провал (договір про перемир'я від 9 жовтня — ред.), провал — це якби ми знали, що жодна зі сторін не хоче сідати за стіл переговорів. Я говорив, що війна не може тривати понад два тижні, сили сторін будуть виснажені, так і виходить. Враження, що вся ця війна була влаштована в першу чергу для того, щоб Туреччина могла заявити про свої амбіції, виявитися головним розпорядником конфлікту, рефері на Південному Кавказі, головною регіональною державою, яка дорівнює або важливіша, ніж Росія", — сказав він.

Читайте також: Порушення перемир'я в Нагірному Карабасі: сторони продовжують звинувачувати одна одну

Журналіст розповів, чого в цьому конфлікті зумів домогтися Азербайджан.

"Воєнної перемоги, яку обіцяв Азербайджан 27 вересня, не вийшло і не могло вийти, тому що обіцянка деокупувати Карабах від вірмен — це пропагандистське висловлювання. Це типово алієвська риторика для внутрішнього вживання, для свого народу, якому потрібно продати цю війну з великою кількістю загиблих з обох сторін.

Реальне військове досягнення Азербайджану виглядає досить чітко — збройні сили повернули контроль над шматком території у декількох районах на південь від Карабаху та одне село в  прилеглому районі на півночі. У п'ятницю (2 жовтня — ред.) стало ясно, що Баку готовий послати в Москву свого міністра закордонних справ, раніше це було неможливо. Сталося те, що мало статися — неможливо було воєнною перемогою завдати шкоди", — сказав він.

Читайте також: Війна в Нагірному Карабасі: політик вказав на два важливі моменти для Росії

Популярні відео

Нагадаємо, глави МЗС Азербайджану та Вірменії на переговорах у Москві 9 жовтня домовилися про режим припинення вогню в Нагірному Карабасі, який набрав чинності 10 жовтня. Через декілька годин після встановлення режиму тиші сторони конфлікту обмінялися звинуваченнями в обстрілі.

Загострення ситуації через Нагірний Карабах сталося 12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану. Баку звинуватив вірменську сторону в порушенні режиму припинення вогню, а Єреван — азербайджанську в перетині кордону.

Нове масштабне загострення почалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, водночас Азербайджан оголосив про наступ на всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

Нагірний Карабах, в якому проживало багато вірмен, за радянських часів входив до складу Азербайджанської РСР. В кінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. З того часу триває конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Джерело Україна 24 Теги