Звільнення ув'язнених українців у Таїланді: з'явилися нові подробиці

Більшість українських громадян вже фактично відбули терміни покарання

Звільнення ув'язнених українців у Таїланді: з'явилися нові подробиці

Ув'язнені українці, яких помилував король Таїланду Рама Х, повернуться з таїландських в'язниць додому до літа 2021 року, окрім двох осіб, засуджених за звинуваченням у перевезенні наркотиків.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Коли я почала займатися цим питанням у 2018 році, ми взагалі не знали, скільки там наших громадян. Потім ми дізналися... Двоє були засуджені до величезних термінів відбування покарання за перевезення наркотиків. Всі інші були за шахрайство з використанням банківських карток", - розповіла омбудсмен.

Читайте також: Працевлаштування для вбивць: міністр розкрив деталі тюремної реформи

Популярні відео

Денісова розповіла, що відвідала в Таїланді практично кожного українського громадянина, побачила, в яких умовах вони знаходяться.

"Я звернулася до свого колеги. Він підтримав мене, щоб могли застосувати помилування короля. Іншої можливості повернення на батьківщину без відбування покарання немає. У нас немає договору про обмін засудженими, про переведення на відбування покарання в Україну. Помилування було застосоване на моє прохання стосовно всіх 16 громадян, які там залишилися", - зазначила вона.

Читайте також: Зекам пропонують сидіти з комфортом: міністр розкрив деталі реформи

Денісова повідомила, що більшість громадян вже фактично відбули терміни покарання, 6 українців вже повернулися додому, ще одну особу чекають.

"Останні відбудуть покарання і повернуться у 2021 році влітку, їм залишилося 7-8 місяців. А дві особи будуть ще багато там перебувати, які засуджені за перевезення наркотиків", - додала вона.

Нагадаємо, раніше в Україні Міністерство юстиції виступило з ініціативою щодо приватизації в'язниць та СІЗО.

 

 
Джерело Україна 24 Теги