Конфлікт у Карабасі: у МЗС Вірменії та Азербайджану розповіли, чого чекають від України

Представники МЗС Вірменії та Азербайджану розповіли про своє бачення конфлікту в Нагірному Карабасі

Конфлікт у Карабасі: у МЗС Вірменії та Азербайджану розповіли, чого чекають від України

Вірменія очікує, що Україна займе нейтральну позицію щодо конфлікту в Нагірному Карабасі. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" заступник міністра закордонних справ Вірменії Шаварш Кочарян.

"Ми чекаємо від України нейтральної позиції. Я прекрасно розумію, наскільки чутливі такі теми в Україні та для громадян України. Але я хочу підкреслити, що будь-які паралелі між тим болем, який є в України, і тим, що відбувається в Карабасі, недоречні.

Нагірний Карабах — єдина держава пострадянського простору, яка самовизначилася. Він самовизначився в період існування СРСР на тих же підставах, що й Україна, Вірменія, Азербайджан. Референдум про незалежність і вихід Карабаху з Радянського Союзу було проведено раніше, ніж в Азербайджані", — сказав він.

Читайте також: Війна в Нагірному Карабасі: в Ізраїлі зробили несподівану заяву про роль Туреччини

Своєю чергою заступник міністра закордонних справ Азербайджану Араз Азімов подякував українцям за підтримку його країни та заявив, що це Вірменія провокує конфлікт.

"Умови, висунуті вірменською стороною, є безпідставними та націлені на підрив переговорного процесу, який йде мало не 30 років без результату. Є Резолюція Ради безпеки 1993 року, яка однозначно підтримує територіальну цілісність Азербайджану, приналежність Нагірного Карабаху Азербайджанській Республіці, і вимагає негайного та повного виведення окупаційних сил. Є рішення ОБСЄ, відповідно до якого необхідно укласти угоду про припинення конфлікту.

Однак за всі ці роки ми не бачили прогрес. Вірменія в ці роки значно зміцнила окупацію територій, звела інженерні споруди уздовж лінії припинення вогню, впровадила збройні сили зі своєї території на окуповану територію Азербайджану, здійснює незаконні поселення на окупованій території", — сказав він.

Читайте також: "До кінця йти не буде": експерт назвав головну мету Азербайджану в Нагірному Карабасі

Популярні відео

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" експредставник президента України в Автономній Республіці Крим Сергій Куніцин розповів, що Україна підтримуватиме територіальну цілісність Азербайджану в конфлікті за Нагірний Карабах, оскільки частину українських територій також окуповано.

Джерело Україна 24 Теги