Заява України щодо Нагірного Карабаху неприйнятна - посол Вірменії

Водночас посол Азербайджану звинуватила Вірменію у використанні найманців

Заява України щодо Нагірного Карабаху неприйнятна - посол Вірменії

Посол Вірменії в Україні Тигран Сейранян вважає, що заява міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби про підтримку територіальної цілісності Азербайджану є неприйнятною.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи військове загострення між Вірменією й Азербайджаном в Нагірному Карабасі.

"На початку цієї фази конфлікту Україною було зроблено збалансовану заяву із закликом сторін до миру. На жаль, вчора було зроблено абсолютно іншу заяву. Ми вважаємо її неприйнятною, особливо під час активної військової фази конфлікту, коли тривають бої. Робити такі односторонні заяви... тому що вони розглядаються Азербайджаном як заохочення їх дій і підливає масла у вогонь війни", - сказав посол.

Читайте також: Війна в Нагірному Карабасі: в Азербайджані та Вірменії обмінялися новими звинуваченнями

Популярні відео

За словами Сейраняна, на даному етапі переговори передчасні.

"Для переговорів повинні бути умови. Коли йде агресія Азербайджану проти Нагорного Карабаху за підтримки Туреччини, говорити про переговори передчасно. Переговори можна відновити, коли ситуація буде більш-менш спокійною. Україна, як і Азербайджан, дотримується принципу територіальної цілісності, але є ще рівнозначний принцип - право нації на вільне самовизначення. Нагірний Карабах вже самовизначився, до речі, за 19 днів до розпаду СРСР, ніж сам Азербайджан", - сказав посол.

Читайте також: Це амбіції одного лідера - відомий політолог про загострення в Нагірному Карабасі

Водночас посол Азербайджану в Україні Ельміра Ахундова вважає, що точка неповернення давно пройдена.

"Точка неповернення сталася давно, ще коли рік тому прем'єр-міністр Вірменії сказав, що Карабах - це Вірменія і точка, коли сказав, що сепаратисти повинні бути стороною в переговорах... коли в липні цього року Вірменія першою загострила конфлікт і почала зіткнення" , - сказала вона.

За словами Ахундової, до Вірменії перекинуті найманці.

"Сьогодні дуже цікава ситуація, адже міжнародне співтовариство і деякі країни, що закликають до припинення насильства, повинні звернутися передусім до вірменського керівництва, тому що навіть нейтральні країни пишуть про те, що до Вірменії перекинуто багато найманців з представників відомих терористичних організацій", - сказала посол.

Відзначимо, що 30 вересня Дмитро Кулеба на брифінгу заявив, що Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану. За його словами, підтримка принципу територіальної цілісності - один з наріжних каменів української зовнішньої політики.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" експредставник президента України в Автономній Республіці Крим Сергій Куніцин розповів, що Україна підтримуватиме територіальну цілісність Азербайджану в конфлікті за Нагірний Карабах, оскільки частина українських територій теж окупована.

Джерело Україна 24 Теги