Росія на шпагаті - озвучений прогноз, чим завершиться війна за Нагірний Карабах

Експерт також розповів, що змусить Росію втрутитися в конфлікт

Росія на шпагаті - озвучений прогноз, чим завершиться війна за Нагірний Карабах

Військовий конфлікт за Нагірний Карабах між Азербайджаном і Вірменією може повторити сценарій війни між Іраном та Іраком 40-річної давнини. Росія, в свою чергу, не може втрутитися в конфлікт, оскільки опинилася "на шпагаті".

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів експерт з питань національної безпеки і оборони України Іраклій Джанашия.

"Ця війна за великим рахунком безпрецедентна. Дві країни воюють одна з одною на повному серйозі із застосуванням всіх сил та військ. Такого не було з 1980 року, з ірано-іракської війни. Це один зі сценаріїв, який може чекати вірмено-азербайджанську війну - сотні тисяч убитих і Нагірний Карабах не буде взято, все завершиться статус-кво", - сказав Джанашия.

Читайте також: Що відбувається в Нагірному Карабасі: в Азербайджані та Вірменії озвучили свої версії

Популярні відео

Як наголосив експерт, Російська Федерація "перебуває на шпагаті між Вірменією і Азербайджаном".

"Вірменія - їхній союзник з ОДКБ (Організації Договору колективної безпеки - ред.), якого вони зобов'язуються захищати. З іншого боку, Азербайджан - союзник з торговельних відносин, якому вони постійно постачали озброєння і техніку впродовж останніх років. Вони не хочуть з ним псувати відносини", - пояснив він.

Також Джанашия вважає, що Росія не хоче втручатися, оскільки їй вигідно "мати під боком двох ослаблених супутників, якими можна маніпулювати в майбутньому".

Експерт зазначив, що Росія спробує втрутитися, якщо Азербайджан заручиться підтримкою Туреччини і переможе. Однак, за його словами, у Кремля виникнуть складнощі з перекиданням військ у регіон, оскільки РФ не межує з Вірменією.

Читайте також: Війна в Нагірному Карабасі: голова "МЗС республіки" озвучив кількість загиблих

Експредставник президента в Криму Сергій Куніцин в ефірі телеканалу "Україна 24" також пояснив різницю між ситуацією в Нагірному Карабасі та в Криму.

 

Джерело Україна 24 Теги