Війна у Нагірному Карабасі — експерт назвав два можливі сценарії

Олексій Мельник розповів, у що може перерости конфлікт Азербайджану та Вірменії

Війна у Нагірному Карабасі — експерт назвав два можливі сценарії

Чим може завершитися ескалація конфлікту в Нагірному Карабасі, розповів співдиректор Програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник в ефірі каналу "Україна 24".

"Будемо сподіватися, що до третьої світової війни не дійде, це найгірший сценарій. Але два варіанти розвитку подій дуже вірогідні. Один — це інтенсивне втручання сильних міжнародних партнерів у першу чергу Росії, США, Європи, і примус ворогуючих сторін до перемир'я.

І другий — якщо ці спроби будуть невдалими або буде деструктивне втручання ззовні, є ймовірність переростання в широкомасштабний конфлікт. Не так, як зараз відбувається між Азербайджаном і Нагірним Карабахом, а саме між Азербайджаном і Вірменією, і тоді це кардинально впливає на розстановку сил. На сьогодні я б оцінював шанси (реалізації першого або другого сценарію - ред.) приблизно 50 на 50", — сказав він.

Читайте також: Війна за Нагірний Карабах: політолог розкрив роль Росії

Популярні відео

Також експерт розповів, що те, що відбувається, може вплинути на Україну.

"Цей конфлікт може зачепити інтереси України, тому Україні потрібно чітко виробити свою позицію і навіть вдатися до деяких превентивних заходів. Щоб конфлікт, який розгорається за сотні кілометрів від українського кордону, не перекинувся на нашу територію, де є велика вірменська та азербайджанська діаспора", — сказав він.

Раніше політолог Ігор Рейтерович розповів, коли може закінчитися конфлікт у Нагірному Карабасі.

Джерело Україна 24 Теги