Відвойовуватимуть землю шматками - військовий оглядач про тактику Азербайджану

Загострення карабаського конфлікту пов'язано з турецьким впливом, впевнений експерт

Відвойовуватимуть землю шматками - військовий оглядач про тактику Азербайджану

Азербайджан не буде дотримуватися тактики атак в лоб, а намагатиметься відвойовувати територію поступово, частинами.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів військовий оглядач Олексій Арестович, коментуючи загострення ситуації в Нагірному Карабасі.

"Туреччина проєктує силу на Кавказ, користуючись ослабленням впливу Росії, все це вкладається в логіку конфлікту, який триває 30 років. Новий виток я схильний пов'язувати з турецьким впливом. Два місяці тому вони ввели війська в Азербайджан, провели спільні навчання", - сказав експерт.

Читайте також: Допомагають "братам" - експерт про план Туреччини щодо Азербайджану

Популярні відео

Арестович вважає, що Азербайджан будує "далекосяжні плани".

"Це не таке загострення, яке було у квітні 2016 року, мабуть, плани далекосяжні й серйозніші. Заяви рішучі, але здійснити це дуже складно, тому що надзвичайно складна місцевість, гори, сторони окопувалися 30 років, створювали систему оборони", - сказав Арестович.

Читайте також: Азербайджан попереджав — політолог про війну в Нагірному Карабасі

Військовий оглядач спрогнозував тактику Азербайджану, виходячи з карти військових дій і заяв самої держави.

"Зараз позначилися основні зусилля, дивлюся по карті, що вони підрізають шосе з півдня, і на півночі вони ріжуть шосе, яке зв'язує Вірменію з Карабахом. Якщо їм це вдасться, то фронт може сильно похитнутися. Далі - встати в оборону, почекати, поки вірмени сходять у безплідні атаки, і коли вони видихаються, піти в новий наступ, виносячи все з повітря та артилерією. Думаю, задум такий - ставити під шах вірменські укріпрайони, змушуючи коливатися противника й відходити, таким чином шматками звільняючи територію. Вийшло - спроба закріпити це політичним шляхом, потім наступний ривок і так далі", - сказав Арестович.

Нагадаємо, раніше військовий і політичний експерт Юрій Дудкін в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що може стати результатом нових сутичок у Карабасі.

 
Джерело Україна 24 Теги