Само не розсмокчеться - політолог пояснив, чому вчить загострення в Карабасі

Це урок, що конфлікти потрібно вирішувати, а не думати, що воно само розсмокчеться, вважає Вадим Карасьов

Само не розсмокчеться - політолог пояснив, чому вчить загострення в Карабасі

У загостренні конфлікту в Нагірному Карабасі зацікавлені як влада Вірменії, так і Азербайджану.

Таку думку в ефірі каналу "Україна 24" висловив політолог Вадим Карасьов.

"Ми знаходимося на порозі великих регіональних і локальних конфліктів, і в такому стані будемо розвиватися тривалий час. Навіть союзи не виконують своєї ролі. Ми бачимо, що Туреччина проводить неоосманську політику, незважаючи на те, що є членом НАТО, який виступає за врегулювання конфлікту", - сказав політолог.

Читайте також: Конфлікт у Нагірному Карабасі: ексміністр розповів, чи перейде він у справжню війну

Популярні відео

Карасьов закликав звернути увагу на "урок Карабаху".

"Застарілий конфлікт низької інтенсивності перетворився на повноцінні бойові дії. Це урок, що такого роду конфлікти потрібно вирішувати, а не думати, що їх можна погасити протягом 30 років, чекати, поки воно само розсмокчеться", - сказав Карасьов.

Читайте також: Україні буде складно "пропетляти" — політолог про війну в Нагірному Карабасі

На думку політолога, президенти Туреччини, яка підтримує Азербайджан, і Азербайджану вдало вибрали час для загострення конфлікту.

"Сьогодні на тлі падіння доходів на нафту в Азербайджані не все так добре, тому маленька переможна війна - це перемикання уваги. Те ж можна сказати і про Вірменію, де влада сприяла нагнітанню конфліктності. Алієв і Ердоган вдало вибрали час, коли ключові держави знаходяться у внутрішніх проблемах, в США президентські вибори, Європа в ситуації, як вийти з пандемії, Росія зайнята Білоруссю і своїми проблемами. Влада обох країн зацікавлена, щоб мобілізувати народ під егідою патріотизму, прапора, можливих перемог. Але до тривалих військових дій не готова жодна сторона", - сказав Карасьов.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" волонтер Центру вивчення повстанських рухів Артем Конопкін сказав, що, підтримуючи Азербайджан у конфлікті, Туреччина прагне встановити "тюркський світ".

Джерело Україна 24 Теги