Конфлікт у Нагірному Карабасі: ексміністр розповів, чи перейде він у справжню війну

Костянтин Грищенко розповів, чи правильна реакція України на конфлікт Азербайджану і Вірменії та що буде далі

Конфлікт у  Нагірному Карабасі: ексміністр розповів, чи перейде він у справжню війну

У заяві МЗС України з приводу загострення конфлікту в Нагірному Карабасі не вистачає одного уточнення. Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Я б не сказав, що ми підтримуємо абсолютно всі дії Азербайджану. Те, що принципова позиція щодо Карабаху відповідає інтересам нашої держави — це очевидно. Ми точно так само, як Азербайджан, є країною, яка страждає від втрати контролю над своєю територією.

Колись Україна в складі ГУАМ була єдиною країною, яка не мала проблем із забезпеченням територіальної цілісності, зараз ми всі в цій ситуації. Думаю, заява нашого МЗС правильна, крім одного — треба було нагадати про резолюцію Ради безпеки ООН щодо необхідності відновлення територіальної цілісності Азербайджану", — сказав він.

Читайте також: Путін використовує конфлікт як пробну кулю — генерал про Нагірний Карабах

Повномасштабної війни між Вірменією та Азербайджаном зараз не буде, вважає політик.

"У мене враження, що в повномасштабній війні не зацікавлене ані керівництво Вірменії, ані Азербайджану. У Вірменії немає для цього ресурсів, країна й так знаходиться на межі колапсу тривалий час. У країнах бажання перейти до силового варіанту розв'язання проблем поширене серед різних верств населення, є багато пасіонаріїв, готових воювати до останнього вірменина або азербайджанця.

Але керівництво розуміє, наскільки все це, крім невизначеності ситуації, може підірвати внутрішню стабільність і стати гальмом для економічного розвитку. Зрештою все обмежиться місцевими сутичками, людськими жертвами, але я не вірю в можливість широкомасштабної війни. У цьому не зацікавлені й Туреччина з Росією", — сказав він.

Читайте також: Україні буде складно "пропетляти" - політолог про війну в Нагірному Карабасі

Популярні відео

Нагадаємо, 12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану почалися бої. Баку звинуватив вірменську сторону в порушенні режиму припинення вогню, а Єреван - азербайджанську в перетині кордону.

Нове масштабне загострення почалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, тоді як Азербайджан оголосив про наступ по всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

МЗС України заявило, що глибоко занепокоєне у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном. "Уважно вивчаємо обставини, що призвели до загострення. Закликаємо сторони  повернутися до діалогу заради мирного врегулювання конфлікту. Співчуваємо родичам та близьким загиблих", - йдеться у заяві відомства.

Нагірний Карабах, в якому проживало багато вірмен, в радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР. В кінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревану взяли Нагірний Карабах під свій контроль. З того часу триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Джерело Україна 24 Теги