Путін використовує конфлікт як пробну кулю — генерал про Нагірний Карабах

Ігор Романенко розповів, які цілі переслідує Кремль у конфлікті Вірменії та Азербайджану

Путін використовує конфлікт як пробну кулю — генерал про Нагірний Карабах

Президент Росії Володимир Путін використовує військові дії в Карабасі для перевірки реакції Заходу на втручання РФ в конфлікти в інших країнах. Про це розповів військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в ефірі каналу "Україна 24".

"На мій погляд, Путін використовує цей конфлікт як пробну кулю. Крім регіонального значення (важливо - Ред.) ще й те, як реагуватиме світова спільнота, керівники розвинених країн Європи та світу. Він це планував на весну цього року. Потім проходили широкомасштабні військові навчання.

Росія, на мій погляд, розглядає це все в стратегічному сенсі. Він (Путін - Ред.) бачить, що за необхідності наростити зусилля у втручанні в військові дії на Кавказі або в іншому місці, у нього буде час, щоб активно використовувати свої сили, а потім, досягнувши мети, як у Сирії, формулювати свої підходи щодо впливу на цей регіон", — сказав він.

Читайте також: Росія не залишиться осторонь — експерт про конфлікт Азербайджану та Вірменії

Популярні відео

Нагадаємо, 12 липня на кордоні Вірменії та Азербайджану почалися бої. Баку звинуватив вірменську сторону в порушенні режиму припинення вогню, а Єреван — азербайджанську в перетині кордону.

Нове масштабне загострення почалося в ніч на 27 вересня. Влада Вірменії й так званої Нагірно-Карабаської Республіки оголосила про воєнний стан і загальну мобілізацію, тоді як Азербайджан оголосив про наступ по всій лінії фронту в Нагірному Карабасі.

Читайте також: У конфлікт між Вірменією та Азербайджаном можуть вступити ще дві країни — експерт

Нагірний Карабах, в якому проживало багато вірмен, у радянські часи входив до складу Азербайджанської РСР. В кінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревану взяли Нагірний Карабах під свій контроль. З того часу триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Джерело Україна 24 Теги