Це як другий розпад СРСР — економіст про ситуацію в Білорусі

Експерт розповів, чому в білоруській економіці відбувається криза

Це як другий розпад СРСР — економіст про ситуацію в Білорусі

Як впливають на економіку Білорусі протести й страйки, розповів білоруський економіст Ярослав Романчук в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо ми подивимося на показники білоруських підприємств, особливо великих державних, то вплинули навіть не стільки протести, скільки те, що продавати те, що вони виробляють, нікому. "Білоруськалій", БМЗ, нафтопереробка, багато інших — майже всі підприємства зіткнулися з кризою збуту. Експорт білоруської продукції впав більш ніж на 20%. Кредитні ресурси дуже дорогі", — сказав він.

Читайте також: Для Лукашенка виникла нова загроза — політолог щодо протестів у Білорусі

Популярні відео

За словами експерта, процеси, що відбуваються зараз, схожі на ті, що мали місце в 90-х після розпаду СРСР.

"По суті справи, ми переживаємо процес розпаду Радянського Союзу, модель "Совок-Держплан", другий раз. Перший був на початку 90-х. Деякі (колишні радянські республіки - ред.) заморозили себе на 26 років. Сьогодні ми переживаємо цю кризу, і що б не робила влада — особливо ті програми, які вона готує, це по суті справи збереження старого, це вбивство економіки на корені. Скільки б грошей не отримала білоруська влада, це не допоможе, тому що це застаріла, архаїчна модель. І вам (Україні - ред.) потрібно брати приклад, як не треба робити", — сказав він.

Раніше білоруський публіцист Володимир Некляєв порівняв інавгурацію президента Білорусі Олександра Лукашенка з коронацією злодія в законі.

Джерело Україна 24 Теги