Організація Об'єднаних Націй зникне — експерт назвав причини

Конфліктолог розповів, чому ООН більше не актуальна

Організація Об'єднаних Націй зникне — експерт назвав причини

Організація Об'єднаних Націй буде скасована — такий прогноз дав конфліктолог-міжнародник Григорій Перепелиця в ефірі каналу "Україна 24".

"Згадаймо Лігу націй, яка намагалася зберегти мир у всьому світі, і вона почила в бозі. Те ж саме, очевидно, буде і з ООН, вона не піддається реформуванню. Це питання стоїть приблизно з 1990-х років, після закінчення Холодної війни, коли світ змінився кардинально, біполярна система, побудована на ядерному паритеті, фактично відійшла в минуле. А ООН якраз і була механізмом глобальної дії, який забезпечував цей паритет", — сказав він.

Читайте також: Виступ Зеленського в ООН: експерт зазначив важливий нюанс

Популярні відео

За словами експерта, ядерні держави не збираються реформувати Організацію.

"У системі біполярної безпеки було встановлено статус-кво між ядерними державами, і вони зараз не хочуть реформувати ООН, яка відповідає їхнім інтересам. Тому вони будуть консервувати цю ситуацію й надалі. Очевидно, що долю ООН в умовах багатополярного світу спіткає доля Ліги націй", — сказав він.

Читайте також: "Жодних компромісів з Росією": Саакашвілі оцінив промову Зеленського в ООН

Раніше президент України Володимир Зеленський під час виступу на загальних дебатах 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН заявив, що Раду Безпеки ООН потрібно реформувати, інакше роль Радбезу може знецінитися.

Джерело Україна 24 Теги