У нас не повинно бути своєї "Небесної сотні" — білоруський аналітик щодо протестів

Експерт розповів, коли Лукашенко може піти з влади

У нас не повинно бути своєї "Небесної сотні" — білоруський аналітик щодо протестів

У Білорусі оголосили загальнонаціональний страйк на знак протесту проти інавгурації Олександра Лукашенка. Аналітик Білоруського інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, які наслідки матиме вступ Лукашенка на посаду президента.

"Закінчитися це може тільки одним чином — відставкою Лукашенка. Питання тільки в тому, коли це станеться. На жаль, не так скоро, як всім би хотілося, але процес зайшов занадто далеко й відмотати його назад не можна. Ця інавгурація людей ще більше розлютила, і саме тому її не анонсували. Лукашенко розумів, що люди протестуватимуть", — сказав він.

Читайте також: Путін "зіллє" Лукашенка — політолог назвав причину

Популярні відео

Аналітик заявив, що навряд чи Лукашенко втримається при владі ще п'ять років.

"Зараз у цьому сумнівається навіть сам Лукашенко, коли він говорить, що, можливо, він пересидів. Можливо, не п'ять років, може, через два-три роки потрібно провести конституційну реформу. Він сам розуміє, що п'ять років уже занадто багато для нього. Але питання - які будуть наслідки, скільки людей у процесі постраждає, як постраждає білоруська економіка. Важливо вийти з цього з якомога меншою кількістю жертв. Важливо зробити так, щоб у нас не було своєї "Небесної сотні", — сказав він.

Раніше дипломат, експосол України в Хорватії та Боснії і Герцеговині Олександр Левченко прокоментував реакцію України на "таємну" інавгурацію президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги