"Живий та легітимний": експерт розповів про дві стратегії Лукашенка

Олег Саакян розповів про дії президента Білорусі в зовнішньому та внутрішньому напрямах

"Живий та легітимний": експерт розповів про дві стратегії Лукашенка

Президент Білорусі Олександр Лукашенко діятиме у двох напрямах. Про це розповів політолог Олег Саакян в ефірі каналу "Україна 24".

"Для Лукашенка була важлива зустріч з Путіним як фактор легітимізації, тому що йому було необхідно, щоб з ним зустрівся хтось із лідерів. Зараз буде намагатися зв'язатися з тими лідерами, які привітали його з обранням, принаймні, щоб були телефонні розмови або певні візити. Йому потрібно зберігати ілюзію того, що його визнають і він, якщо згадати українську кальку, "живий та легітимний". Це на сьогодні головна зовнішня стратегія Лукашенка", — сказав він.

Читайте також: "Лукашенко виконуватиме умови": названі кроки Росії з поглинання Білорусі

 

Популярні відео

Усередині країни, на думку експерта, Лукашенко жорстко реагуватиме на протести.

Для внутрішньої (стратегії - ред.) йому потрібно затягувати ситуацію впродовж тижня, показувати з себе жорсткого на вихідних, бажано домогтися ескалації протистояння, щоб з боку протестуючих був не мирний протест, в такому випадку він отримає можливість в очах частини суспільства застосовувати "легітимні заходи". Людям важливо зберегти мирний протест і таким чином душити режим Лукашенка", — сказав він.

Раніше білоруська журналістка розповіла, чому ні Олександра Лукашенка, ні Світлану Тихановську не можна оголосити законним президентом Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги