Тихановську не можна визнати президенткою Білорусі — журналістка пояснила причину

Олександр Лукашенко проведе інавгурацію 5 листопада, але ні він, ні його суперниця не можуть бути президентом

Тихановську не можна визнати президенткою Білорусі — журналістка пояснила причину

У Білорусі 5 листопада — крайній термін для того, щоб провести інавгурацію президента після виборів, які відбулися 9 серпня. Як діятиме президент Олександр Лукашенко, перемогу якого не визнають учасники масових протестів, розповіла білоруська журналістка, членкиня Ради руху "За свободу" Ольга Биковська в ефірі каналу "Україна 24".

"Я думаю, що в країні мало що зміниться (до дати інавгурації - ред.). Лукашенко спробує провести інавгурацію, і це викличе наступний сплеск протестів. Це буде одна з причин, чому люди знову вийдуть на вулиці. Лукашенка поза країною перестануть сприймати як президента. Але всередині країни він вдаватиме, що нічого не сталося і він чинний президент", — сказала вона.

Читайте також: Лукашенко втратив легітимність - ексміністр розповів про санкції ЄС

Популярні відео

"Проблема в тому, що в Білорусі не визнані вибори, і не можна визнати когось переможцем того, чого не було. Виходить, що у нас патова ситуація — нікого визнати президентом, ні Лукашенко, ні Тихановську. Можна робити символічні заяви, визнавати її (Світлану Тихановську - ред.) лідеркою протестів, лідеркою білорусів, які вимагають змін. Але визнати її президенткою немає підстав.

Ця влада однак є нелегітимною, оскільки вибори не відбулися. І немає сенсу чекати 5 листопада, є одразу розуміння, що 9 серпня вибори були проведені з фальсифікаціями, і поки не буде нових виборів, фактично немає в Білорусі президента", — сказала Биковська.

Раніше білоруський політолог Віталій Римашевський заявив, що президент Білорусі Олександр Лукашенко не зможе знищити лідерів опозиції.

Джерело Україна 24 Теги