Лукашенко втратив легітимність — ексміністр розповів про санкції ЄС

Павло Клімкін розповів, як ЄС тиснутиме на президента Білорусі

Лукашенко втратив легітимність — ексміністр розповів про санкції ЄС

Керівники МЗС країн ЄС сьогодні можуть узгодити список санкцій проти влади Білорусі. Чи може це налякати президента Олександра Лукашенка та білоруських чиновників, розповів ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі каналу "Україна 24".

"Санкції поки що досить символічні, але насправді в ЄС підготовлені й додаткові санкції. Є одна велика проблема: на сьогоднішньому засіданні має бути вирішено питання про інші санкції, а Кіпр поки що їх блокує через необхідність прийняття рішення щодо Туреччини, про те, що Туреччина почала дослідження у водах Кіпру, де нібито є нафта і газ. Я думаю, що сьогодні рішення буде знайдене. Позиція ЄС зараз не стільки тактична, скільки стратегічна", — сказав він.

Читайте також: Є малопомітний, але важливий момент — експерт про протести в Білорусі

Популярні відео

Клімкін пояснив, чому санкції зараз не такі сильні, як могли б бути.

"Я думаю, що Євросоюз не хоче з самого початку відштовхувати всіх представників білоруської бюрократії та всіх силовиків, і хоче зберегти можливість для маневру і мінімальної комунікації. Не хоче штовхати їх повністю у напрямку Росії. Я думаю, що стратегічно це правильно.

Я знаю, що розмови йдуть, і дуже активні. Але Жозеп (Боррель, верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки - ред.) буде завтра в Києві, у нас буде можливість з ним поговорити. Буде дуже важливо скоординуватися. Потрібно, щоб ми чітко сказали, якою є наша позиція проти Білорусі. Зараз вона дрейфує, дуже поступово, але все-таки в правильному напрямку", — сказав він.

Читайте також: У Лукашенка два шляхи — в білоруській опозиції сказали, що на нього чекає

Клімкін впевнений, що Євросоюз буде дуже тиснути на президента Білорусі Олександра Лукашенка.

"Лукашенко повністю після цих звірячих жорстокостей, я вважаю, втратив і політичну, і моральну легітимність. Тому 100% санкції будуть спрямовані проти нього насамперед, і це буде лише частина айсберга, яку ми побачимо формально. Буде і тиск, якого не буде видно на політичному рівні. ЄС буде в цьому послідовний, оскільки це питання того, яку Білорусь ми будемо мати. Я думаю, що й Путін вже списав з рахунків Лукашенка, він просто грає з тим, щоб контролювати іншу Білорусь в майбутньому", — сказав він.

Раніше повідомлялося, що в Білорусі 19 вересня відбувся один з найбрутальніших розгонів опозиції, яка вийшла протестувати проти президента Олександра Лукашенка.

Джерело Україна 24 Теги