Будуть синці — вагітна білоруска про затримання під час протестів

У Білорусі знову почалися жорсткі затримання під час протестів

Будуть синці — вагітна білоруска про затримання під час протестів

У білоруських містах затримують мітингуючих проти президента Олександра Лукашенка. У Бресті проти людей пустили сльозогінний газ, "щоб ті не чинили протиправного опору", виправдовується МВС Білорусі. У Гомелі колона людей прорвала оточення силовиків. Частина місцевих активістів пішла на могилу Олександра Вихора - 25-річний білорус загинув через дії силовиків. Сьогодні, 20 вересня, 40 днів після його смерті.

У Гродно силовики розбили скло в машині одного з демонстрантів, самого водія силою витягли з машини. Там же схопили відомого історика Олеся Смолянчука. Під вартою опинилися журналісти та навіть вагітна жінка.

"Мене затримали, посадили в цю камеру в автозаку, зі мною сиділи ще три жінки. Мені подряпали руки, швидше за все, будуть синці. Тому що тягнула мене спочатку одна людина, або не людина, потім ще двоє", — розповіла вагітна жінка після того, як її відпустили.

Читайте також: У Лукашенка два шляхи — в білоруській опозиції сказали, що на нього чекає

Популярні відео

Також подробиці про протести розповів в ефірі каналу "Україна 24" директор Ради з міжнародних відносин "Мінський діалог" Євген Прейгерман.

"Ми вже бачимо другий тиждень, що плани, які обіцяють в першу чергу через телеграм-канал NEXTA, в кінцевому підсумку повною мірою не реалізуються. Тому що силовики грають теж на випередження, на блокування цих планів. Я думаю, швидше за все, зараз ми будемо спостерігати таку саму картину, як на минулих вихідних, коли люди розбилися на кілька колон і кожна з цих колон гуляла по своєму маршруту.

Поки влада дотримується сценарію: десь почекати, десь точково покарати, але в якихось моментах ескалювати градус, щоб у людей не складалося враження, що ці мітинги як карнавали і на них можна безболісно перебувати", — сказав він.

Популярні відео

Раніше колишній директор Купалівського театру в Мінську Павло Латушко розповів, що Олександр Лукашенко наляканий та шукає допомоги.

Джерело Україна 24 Теги