"Ілюзій бути не може": військовий експерт про війська Путіна в Білорусі

Президент РФ має юридичні підстави використовувати на території Білорусі свої збройні сили

"Ілюзій бути не може": військовий експерт про війська Путіна в Білорусі

Росія має можливість використовувати армію на території Білорусі, як на своїй власній.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" військовий експерт Ігор Романенко, коментуючи російсько-білоруські військові навчання неподалік від Бреста.

"Зараз проводяться навчання "Слов'янське братство", зайшли 300 десантників російських, це небагато, 70 одиниць техніки. Показово, що десантники - це рід військ, який означає підготовку або спільні дії угруповань атакуючого плану. Якщо згадати радянські часи, то десантників використовували і в Тбілісі з лопатками, і в Прибалтиці. З цього приводу ілюзій бути не може. Те, що їх невелика кількість - при необхідності все це буде збільшено і заведено стільки, скільки буде потрібно", - розповів військовий експерт.

Читайте також: Серби відмовилися від навчань з Росією та Білоруссю - політологиня пояснила чому

Романенко нагадав, що в рамках союзної держави президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав досить багато документів, які є юридичною підставою для того, щоб президент РФ Володимир Путін у разі потреби міг використовувати на території Білорусі свої збройні сили.

"Під виглядом того, що створили спільну систему ППО і підписали документи, можна було завести не тільки війська ППО, але і все, що необхідно. Крім того, росіяни давно наполягали, щоб надали авіаційну базу. Використовуючи всю інфраструктуру, можна вплинути на ситуацію, зайти військами. Від їхніх південних кордонів до Києва недалеко", - зазначив він.

Читайте також: Журналіст назвав наступну ціль Путіна після Білорусі

Нагадаємо, спільні тактичні навчання російських та білоруських десантників "Слов'янське братство" проходять з 14 по 25 вересня у Білорусі. У навчаннях задіяні близько 300 російських військовослужбовців і близько 70 одиниць бойової та спеціальної техніки.

Раніше військовий експерт Юрій Кочевенко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Україна готова до можливих агресивних дій армії Росії під час спільних військових навчань РФ і Білорусі "Слов'янське братство".

Джерело Україна 24 Теги