Це план Лукашенка — опозиціонер про хасидів на кордоні з Україною

Юрій Губаревич розповів, чому вважає невипадковою ситуацію з хасидами

Це план Лукашенка — опозиціонер про хасидів на кордоні з Україною

У ситуації з хасидами, які намагаються потрапити в Україну з території Білорусі, немає випадковості. Таку думку висловив член Координаційної ради Білорусі Юрій Губаревич в ефірі каналу "Україна 24".

"В Олександра Лукашенка сім п'ятниць на тиждень. Ще недавно він говорив про дружбу, їздив на зустрічі з президентами, розглядав Україну як основного партнера в протистоянні з Росією. Але коли питання торкнулося його нелегітимність і визнання факту програшу на виборах, Лукашенко різко змінив вектор, і колишні друзі стали ворогами, які нібито готують якісь провокації", — сказав він.

Читайте також: Це міжнародний конфлікт — політолог про хасидів на кордоні

Популярні відео

На думку Губаревича, Білорусі від початку не потрібно було пропускати іноземних громадян з метою транзиту в Україну, не попередивши про заборону на в'їзд. Він вважає, що ситуація з хасидами є частиною спланованої акції.

"Мета Лукашенка — загострити ситуацію, відвернути увагу від внутрішніх проблем в Білорусі. Я сподіваюся, що ситуація вирішиться позитивно, але ми маємо те, що маємо, і відповідальність лежить і на офіційній білоруській стороні", — сказав він.

Раніше головний рабин України розповів, навіщо хасиди їздять до Умані. Через епідеміологічну ситуацію українська влада вирішила не впускати в країну паломників, проте з території Білорусі сотні хасидів намагаються потрапити на територію України на святкування єврейського Нового року Рош га-Шана.

Джерело Україна 24 Теги