"Частина силовиків проти Лукашенка, але є проблема": опозиціонер щодо придушення протестів

Віталій Римашевський розповів, що думають білоруські офіцери про придушення протестів

"Частина силовиків проти Лукашенка, але є проблема": опозиціонер щодо придушення протестів

Проти президента Білорусі Олександра Лукашенка налаштовані деякі силовики. Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" білоруський опозиціонер, політолог Віталій Римашевський.

"В рядах силовиків невдоволення Олександром Лукашенком не менше, ніж в рядах чиновників. У нього є там кілька тисяч вірних людей, які готові бити, вбивати, розстрілювати, катувати в тюрмах. Люди, які інтегровані в систему правоохоронних органів, офіцерський склад, — у них інша абсолютно думка, вони інтегровані в суспільство, живуть тут і розуміють, наскільки низька популярність Лукашенка", — сказав він.

Читайте також: У Росії назвали умову для появи в Білорусі "зелених чоловічків" Путіна

Популярні відео

При цьому Римашевський зазначив, що ці противники Лукашенка не можуть вплинути на ситуацію.

"Але питання в тому, що ці офіцери ні на що не впливають: 25-річна звичка безальтернативності джерела наказів, відсутність власної ініціативи, звичка діяти з порушенням закону. Якщо потрібно підтримувати владу... Їм є що втрачати, тому що зарплати у них залишаються набагато вищі за середню по країні, соціальні гарантії. Це основний фактор", — сказав він.

Раніше експерт Ради із зовнішньої політики "Українська призма" Максим Кияк заявив, що в ескалації протестів проти президента Олександра Лукашенка зацікавлені силовики, які переслідують дві мети.

Джерело Україна 24 Теги