Терористи не досягли головної мети – ексміністр про роковини трагедії 9/11 у США

Ніколи США не мали такої травми після Перл-Харбору, вважає Костянтин Грищенко

Терористи не досягли головної мети – ексміністр про роковини трагедії 9/11 у США

Терористи-смертники, які 11 вересня 2001 року знищили вежі Всесвітнього торговельного центру в Нью-Йорку, не змогли досягти своєї головної мети – вплинути на зовнішню політику США.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" ексміністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, коментуючи роковини трагедії 9/11.

Грищенко нагадав, що був послом України у Сполучених Штатах, коли відбулись ці жахливі теракти.

"Ми дуже часто бачимо США як взірець у багатьох речах - і з точки зору безпеки, з точки зору певної справедливості, діяльності судів і багато чого іншого. Але в тому випадку настільки не спрацювали правоохоронні органи, які мали б запобігти цьому, що після цього пішла інша хвиля, коли стали намагатись убезпечити себе у спосіб, який створює більше проблем, ніж вирішується через такі заходи. Раніше ти спокійно міг зайти в аеропорт імені Рейгана в центрі Вашингтона, за півгодини взяти квиток, пройти повністю перевірку і вилетіти в Нью-Йорк. Це стало неможливим не тільки в Вашингтоні, а в цілому світі", - зазначив український дипломат.

Читайте також: Гордон розповів, як Саакашвілі накричав на президента США

Популярні відео

За його словами, з точки зору створення проблем для людства і для простих громадян, терористи досягли своєї мети.

"Але мети змінити політику США, якщо була така мета, як вони декларують, вони однозначно не досягли. Навпаки, після цього почалося посилення методів у боротьбі з ними, які в принципі є неприйнятними для демократичного суспільства. Ніколи США не мали такої травми після Перл-Харбору, це однозначно. Це вплинуло на політичне життя, на емоції, на підходи до дуже багатьох речей у світі", - наголосив Грищенко.

Читайте також: Вибори в США: політолог пояснив, чия перемога вигідніше для України

Нагадаємо, терористичний акт 11 вересня 2001 року (також відомий як 9/11) — серія скоординованих терористичних атак на США ісламістської організації "Аль-Каїда", здійснена за допомогою захоплених пасажирських літаків. Внаслідок терактів загинули майже 3 тисячі осіб, понад 6 тисяч отримали поранення. 

Нагадаємо, раніше психологиня Євгенія Ігрунова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що в Україні можуть почастішати випадки терактів.

Джерело Україна 24 Теги