Викрадення противниці Лукашенка: у білоруській опозиції розкрили деталі

У Білорусі викрадення опозиціонерів відбуваються постійно, зазначив Віталій Римашевський

Викрадення противниці Лукашенка: у білоруській опозиції розкрили деталі

У Білорусі адвокати стараються встановити місцезнаходження викраденої опозиціонерки Марії Колесникової. Білоруська влада намагалась застосувати до неї сценарій, випробуваний на інших противниках президента Олександра Лукашенка.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів білоруський опозиціонер, політолог Віталій Римашевський.

"Координаційній раді наразі нічого не відомо, адвокати не можуть з нею зв'язатися. На жаль, це звична практика. Вона перебуває або в ізоляторі на Окрестіно, де знаходяться правопорушники в адміністративних справах, або в СІЗО - це в залежності від того, що їй інкримінують. Ми сподіваємося, що її все-таки відпустять", - сказав білоруський опозиціонер.

Читайте також: Протести в Білорусі: названі хороший та поганий сценарій для Лукашенка

Коментуючи дані про те, що Колесникова на російсько-українському кордоні порвала паспорт, щоб її не вислали з країни, Римашевський зазначив:

"Ця інформація надійшла від української сторони, тому підтвердження поки немає. Поки ніхто не може зв'язатися з Марією, її місцезнаходження невідоме".

Політолог підкреслив, що в Білорусі викрадення відбуваються постійно:

"Силові затримання демонстрантів, політичних активістів відбуваються у вигляді викрадення. Люди в цивільному нападають, не показують документів, не називаються, затягують людей в автобуси, забирають мобільні телефони, і родичі, друзі, колеги, можуть знайти їх через кілька днів в суді або в центрі затримання правопорушників".

Популярні відео

Опозиціонер додав, що є вже як мінімум три факти насильницького виселення громадян Білорусі за кордон:

"Перша була Світлана Тихановська, коли її вивезли з приміщення Центрвиборчкому... Вивезли в Литву до нейтральної смуги і там випустили. Те ж саме відбулося з Ольгою Ковальковою, вона утримувалася в тюрмі... Її вивезли до нейтральної смуги між Польщею та Україною. Католицького єпископа Кондрусевича не пустили на територію Білорусі. Влада діяла за таким же сценарієм вчора, видворили з країни двох членів Координаційної ради та можливо хотіли те ж саме вчинити з Марією Колесниковою, але вона спробувала повернутися і була затримана".

Нагадаємо, що вранці 7 вересня в центрі Мінська була викрадена Марія Колесникова, голова штабу опозиційного політика Віктора Бабарика. Невідомі люди посеред вулиці силоміць посадили її в мікроавтобус і поїхали.

Читайте також: Путін реалізує в Білорусі "український сценарій" - Ілларіонов

Журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповів, як Олександр Лукашенко втратив єдиний шанс впоратися з протестами в Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги