Ситуація тупикова - експерт оцінив шанси Лукашенка і його супротивників

Ігор Тишкевич пояснив, чи зможе білоруська влада піти до кінця

Ситуація тупикова - експерт оцінив шанси Лукашенка і його супротивників

У Білорусі склалася патова ситуація з протестами. Хоча протистояння триває, ні президент Олександр Лукашенко, ні його противники не можуть взяти гору.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт-міжнародник Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич.

"Зараз ситуація патова, тому що ядром протестів залишається середній клас невеликих міст. Цього достатньо, щоб регулярно виходити на протести, особливо, на вихідних, але цього недостатньо, щоб брати владу", - заявив він.

Читайте також: У Білорусі у противників Лукашенка з'явився новий головний ворог - журналіст назвав ім'я

За словами експерта, з точки зору влади також неможливо іти до кінця.

"Середній клас білоруських спеціалістів – здебільшого технологічний бізнес, навіть не сфера обслуговування. І проходження катком репресій до кінця по цій групі може призвести до еміграції. В такому разі всі державні програми модернізації на майбутні роки просто стають звичайним папірцем. Бо неможливо говорити про модернізацію економіки, якщо у тебе немає того, хто буде цю модернізацію робити", - пояснив Тишкевич.

Експерт зазначив, що в Білорусі відбувається зіткнення старої і нової системи, але жодна не може перемогти станом на сьогодні. Також від додав, що "з боку протестувальників поки що суб’єкта не народилося".

Популярні відео

Читайте також: Путін реалізує в Білорусі "український сценарій" - Ілларіонов

Нагадаємо, журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як Олександр Лукашенко втратив єдиний шанс впоратися з протестами в Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги