Лукашенко втратив єдиний шанс впоратися з протестами - журналіст

Диктатору не вистачило сил або сміливості, вважає Іван Яковина

Лукашенко втратив єдиний шанс впоратися з протестами - журналіст

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не зумів реалізувати справжні "сталінські" репресії проти опозиції, і в результаті остаточно втратив контроль над суспільством.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" журналіст Іван Яковина, коментуючи протести в Білорусі.

"Як постулює сучасна політична наука, тільки насильство може бути єдиною робочою заміною легітимності як пальне для машини влади. Простіше кажучи, в баки цій машини можна заливати людську кров - і вона їхатиме. Як правило, йдеться про масові репресії проти опозиції. Рідше, але теж часто, диктатори починають війни і нападають на сусідні держави. Так у 2014 році вчинив Путін", - пояснив журналіст.

Читайте також: Путін реалізує в Білорусі "український сценарій" - Ілларіонов

Популярні відео

За його словами, Лукашенко спочатку теж задіяв цей метод:

"Відразу після виборів він пустив у хід масові побиття і катування. Точно відомо, що тоді кілька людей були вбиті. Масштаб скоєного насильства був таким широким, що на хвилину здалося, що Лукашенко всидить на своєму троні. Але білоруси не зламалися і продовжили протестувати. У цій ситуації диктатору не вистачило сил або сміливості для організації справжніх, прямо сталінських репресій і чисток у білоруському суспільстві, тому він поступово став втрачати контроль над ситуацією в країні", - заявив Яковина.

Як зазначив журналіст, зараз Лукашенко все ще утримує управління силовиками і держапаратом, але вже абсолютно не контролює суспільство.

"Люди його не бояться. Вони не платять податки і штрафи, не дивляться держпропаганду, плювати хотіли на свого узурпатора. Білоруси не воюють проти диктатури, вони її ігнорують і живуть окремо від неї", - додав він.

Читайте також: Національна революція: ексрадник Путіна дав оцінку подіям у Білорусі

Нагадаємо, російський політик, ексрадник президента РФ Андрій Ілларіонов в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що інтереси Володимира Путіна і білоруської опозиції збігаються.

Джерело Україна 24 Теги