Захід демонструє гібридну реакцію — ексміністр про ситуацію в Білорусі

Костянтин Грищенко розповів про санкції Заходу і побоювання опозиції

Захід демонструє гібридну реакцію — ексміністр про ситуацію в Білорусі

Ексголова Міністерства закордонних справ України Костянтин Грищенко розповів в ефірі "Україна 24", чи мають ефект санкції Заходу проти Білорусі.

"Мабуть, у Європі триває внутрішня дискусія - що зробити, щоб ситуація змінилася на краще. Річ у тім, що санкції, які приймалися протягом тривалого часу, не спрацювали як мінімум. З іншої сторони, не реагувати на цю ситуацію європейці не можуть, оскільки є багато тих, хто відсутність реакції буде критикувати, виходячи з власних політичних міркувань, але також і з принципових. Тому ніхто не хоче, щоб Білорусь опинилася повністю інтегрованою в Росію уже без будь-яких ознак своєї незалежності", — сказав він. 

Читайте також: Росії вигідно, щоб Лукашенко залишився — експерт назвав дві причини

Популярні відео

За словами політика, опозиція дуже обережно висловлюється щодо Росії через побоювання.

"З іншої сторони, я розумію опозицію, яка не хоче критикувати або виступати проти Росії. Оскільки там, мабуть, усі усвідомлюють, що якщо Росія вирішить, що єдиний шлях – це повністю стати на бік Лукашенка, то вона має всі важелі для того, щоб придушити будь-які прояви супротиву у Білорусі як такого. Тому ми бачимо гібридну або "напівчогось" реакцію Заходу. Вони дійсно не знають, що ще вони здатні зробити", — сказав він.

Раніше експерт Євген Дикий розповів, чому акції протесту в Білорусі почали вщухати.

Джерело Україна 24 Теги