Люди без розпізнавальних знаків — білоруський політик розповів, хто розганяв протести

Опозиціонер з Білорусі розповів, що складно визначити, хто саме був у підкріпленні в ОМОНу

Люди без розпізнавальних знаків — білоруський політик розповів, хто розганяв протести

Мітинги в Білорусі могли розганяти різні види підрозділів силовиків, розповів голова білоруського руху "За Свободу" Юрій Губаревич в ефірі каналу "Україна 24". Він відповів на запитання про те, чи було підкріплення у білоруського ОМОНу під час мітингів, оскільки за офіційними даними його чисельність становила 1500 осіб, а на відео з мітингів  їх більше.

"Дійсно, йдеться не про 1500 людей, оскільки навіть у Мінську значно більшу кількість виставляють в оточення навколо значущих місць, яких перевозять мобільно на транспорті для припинення колон. Тут можна говорити про кілька тисяч, у тому числі й солдатів внутрішніх військ і солдатів армії.

Така цифра проскочила, що всього близько 1500 осіб ОМОНу. Але я так скажу, дуже важко визначити, в якому підрозділі перебувають ті люди, які в масках, в балаклавах без якихось розпізнавальних знаків, не відрекомендувавшись, не маючи знаків розрізнення, погон затримують людей", — сказав він.

Читайте також: Росія запустила сценарій щодо Білорусі — експерт розповів, на кого Кремль робить ставку

Популярні відео

За словами Губаревича, ці люди без розпізнавальних ознак можуть бути ким завгодно.

"Зараз, коли проїхався по місту, за колоною жінок слідом було кілька мікроавтобусів із затемненими вікнами без номерних знаків. Тобто, чи це бандформування, чи ПВК "Вагнер", якими лякав білорусів Лукашенко. Останнім часом разом з Лавровим вони говорять про "200 українських бойовиків" — важко сказати, хто ці люди, якщо вони не носять відзнак", — сказав він.

Раніше директор Ради з міжнародних відносин "Мінський діалог" Євген Прейгерман назвав дві причини, за яких Лукашенко при владі вигідний Росії.

 
Джерело Україна 24 Теги