Росія запустила сценарій щодо Білорусі — експерт розповів, на кого Кремль робить ставку

Для Росії вигідні певні члени опозиції, з якими Лукашенко вестиме переговори, вважає експерт

Росія запустила сценарій щодо Білорусі — експерт розповів, на кого Кремль робить ставку

Росія вже запустила сценарій щодо розв'язання ситуації в Білорусі. Про це заявив експерт-міжнародник Володимир Воля в ефірі каналу "Україна 24".

"Росія вже запустила сценарій, щоб вивести цю ситуацію з глухого кута, з кризи. Якраз той діалог з приводу Конституції. Лукашенко каже: нехай опозиція спочатку інституціоналізується, бо вони зараз ніхто. І частина опозиції, яка зараз знаходиться в Білорусі, створює партію. Це такий варіант, щоб стати кимось у білоруській політиці. Побачимо, як все це рухатиметься", — сказав він. 

Читайте також: ОМОН може вийти з-під контролю — експертка про протести в Білорусі

Популярні відео

Експерт розповів, на кого з білоруської опозиції Кремль робить ставку.

"Але якщо цей процес відбудеться доволі швидко, і Лукашенко вестиме переговори з тією новою партією "Разом" Колеснікової та Бабарика (представники опозиції Білорусі — ред.), то буде очевидно, що на цей варіант переходу робить ставку Росія, на Бабарика й Колеснікову.

Хай там Тихановська собі їздить і говорить по закордонах скільки завгодно, конституційна реформа плюс нові вибори за новою системою влади, можливо, вже без Лукашенка – так виглядає проросійський варіант виходу з ситуації, він і для Заходу теж буде прийнятний", — сказав він.

Раніше Олександр Лукашенко обіцяв винести на білоруський референдум нову редакцію Конституції країни.

Нагадаємо, експерт Євген Прейгерман назвав дві причини, чому Росії вигідно, щоб Лукашенко залишився при владі.

Джерело Україна 24 Теги