Революцію злито, але є позитив — експерт про протести в Білорусі

Євген Дикий розповів, чому акції протесту в Білорусі почали вщухати

Революцію злито, але є позитив — експерт про протести в Білорусі

У Білорусі тривають протести, але революція вже пішла на спад — про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" Євген Дикий, експерт Міжнародного інституту демократії.

"Те, що я бачу зараз, це сумно. Якийсь шанс на диво все ще залишається, але в цілому, боюся, що цього разу революція вже злита. Почнемо з оптимістичного: в будь-якому випадку, Білорусь вже не буде такою, як була. Те, що Лукашенко на 95% утримає владу, не означає, що Білорусь повернеться в стан, в якому була багато років. Він (Лукашенко — ред.) фізично утримує владу, але суспільство вже змінилося, і далі буде змінюватися так швидко, навряд чи він досидить навіть 5-річний термін, який йому намалювали. Я думаю, це буде рік-два-три ", — сказав він.

Читайте також: Київ і ще одна столиця — стало відомо, куди хочуть переїжджати білоруські айтішники

Популярні відео

За словами Дикого, без лідерів протестувальники не змогли б здобути перемогу без насильницьких дій.

"Пройшов пік найбільшої масовості акцій, і на цьому піку виявилося, що без організованої опозиції просто повсталий народ не здатний протистояти жорсткому силовому апарату. Силовий апарат Лукашенко виявився дуже лояльним до нього, він не перейшов на бік народу. У такій ситуації єдиний шлях до перемоги був би, на жаль, але перехід до насильницьких дій з боку протестуючих. Виявилося, режим Лукашенка повністю резистентний до того, що сотні тисяч людей ходять по вулиці та кричать "Іди", — сказав він.

Нагадаємо, 4 вересня в Мінському державному лінгвістичному університеті ОМОН жорстко затримав студентів. Це сталося після того, як студенти заспівали Марсельєзу (гімн Французької республіки) в холі навчального закладу.

Раніше Надія Савченко в ефірі каналу "Україна 24" заявила, що президент Білорусі Олександр Лукашенко в разі рішення бігти від протестів, швидше за все, втече в Росію.

Джерело Україна 24 Теги