Київ і ще одна столиця — стало відомо, куди хочуть переїжджати білоруські айтішники

Учасник акцій протесту в Білорусі розповів, чому працівники IT-сфери хочуть виїхати з країни

Київ і ще одна столиця — стало відомо, куди хочуть переїжджати білоруські айтішники

Білоруські айтішники виходять на акцію протесту в Мінську окремою колоною. Про це розповів учасник акцій протесту в Білорусі Юрій Каретников в ефірі каналу "Україна 24".

"Сьогодні на протести виходять зокрема айтішники. У Мінську є така локація - Парк високих технологій, і останнім часом там відбувалися обшуки, затримання та інші дії силовиків. Тому сьогодні буде сформована колона з працівників Парку, і вони будуть направлятися в центр міста до стели.

Парк високих технологій — це такий аналог Кремнієвої долини в США, і фактично це дітище Валерія Цепкала (білоруський опозиціонер - ред.), який до 2018 року був директором ПВТ. Це держорганізація, окрема економічна зона зі своїм оподаткуванням, щоб стимулювати зростання білоруських IT-компаній, і щоб айтішники не виїжджали за кордон. У Мінську близько 100 тисяч осіб зайнято в цьому секторі. У них середня зарплата близько 3 тисяч доларів, але податок вони платили з середньої зарплати по місту Мінську. IT-галузь у Білорусі розвивалася завдяки невтручанню Лукашенка", — розповів він.

Читайте також: Влада Білорусі вдає, що протестів немає — експерт розповів, що це означає

Популярні відео

За словами Каретникова, після протестів багато білоруських айтішників розглядають кілька країн для переїзду.

"Кілька днів тому Латвія заявила, що зацікавлена в залученні білоруського IT-кластеру, про це говорили в Литві, Польщі. Але що я знаю з цього середовища, розглядають в основному два напрямки: Київ і Вільнюс. Україна ментально близька білорусам, менше проблем з документами. А про Вільнюс у нас є жарт, що це передмістя Мінська. Це найближче велике європейське місто", — сказав він.

Раніше експерт-міжнародник Андрій Дацюк розповів, чому Білорусь відвертається від Заходу.

Джерело Україна 24 Теги