Потрібен образ ворога — ексглава МЗС про гучну заяву Лукашенка

Володимир Огризко розповів про двох диктаторів та пересування білоруської армії

Потрібен образ ворога — ексглава МЗС про гучну заяву Лукашенка

Навіщо президент Білорусі Олександр Лукашенко стягнув частину армії на західний кордон і говорить про війська Заходу, розповів ексголова МЗС Володимир Огризко в ефірі каналу "Україна 24".

"Це робиться для того, щоб створити образ ворога, який сьогодні Лукашенку вкрай необхідний, щоб проводити свою попередню лінію. Адже коли ніхто не загрожує, коли загрожує лише власний народ, то тоді ситуація виглядає інакше. Якщо ж вдовблювати в голови своїм громадянам, що завтра натовські танки перетнуть кордон чи літаки будуть над Мінськом, то тоді можна виправдовувати всю ту лінію, яку він проводив дотепер і проводить зараз. Тому, я думаю, це традиційна банальна схема, яким чином пояснювати свої недемократичні дії – нічого більше", — сказав він.

Читайте також: Влада Білорусі вдає, що протестів немає — експерт розповів, що це означає

Популярні відео

Також Огризко заявив, що Лукашенко — не останній диктатор у Європі.

"Вони (з президентом РФ Володимиром Путіним — ред.) справді на одній хвилі. Коли говорять, що Лукашенко останній диктатор, я з цим категорично не погоджуюсь. У нас є два останні диктатори – Лукашенко й Путін. І вони, вибачте, який ішов – такого й здибав. Це одна система придушення власного народу", — сказав він.

Раніше Олександр Лукашенко заявив, що "альтернативний президент" може звернутися до НАТО, який введе війська в Білорусь, а поблизу білоруських кордонів нібито вже відбуваються "ворушіння військ НАТО".

Нагадаємо, білоруський політолог Віталій Римашевський заявив, що теперішній президент Білорусі Олександр Лукашенко може пожертвувати суверенітетом країни заради власної безпеки.

Джерело Україна 24 Теги