"Винні радикали": у Лукашенка виправдали насильство силовиків

Білоруський експерт вважає, що Україна стосовно протистояння силовикам - поганий приклад

"Винні радикали": у Лукашенка виправдали насильство силовиків

Міліція має право застосовувати силу до протестувальників у Білорусі проти президента Олександра Лукашенка.

Таку думку в ефірі каналу "Україна 24" висловив експерт Державного секретаріату Ради безпеки Білорусі Олександр Шпаковський.

"Білоруські правоохоронні органи діють жорстко тільки в тому випадку, коли існує порушення законодавства. Наприклад, в перші дні протестів з 9 по 12 серпня були випадки нападів на співробітників міліції, були спроби захоплення адміністративних будівель, насильницькі дії з боку протестуючих. Це в свою чергу викликало реакцію білоруських правоохоронних органів, спецназу, провокатори затримувалися, і, на жаль, ушкодження отримували і мирні протестувальники", - сказав експерт з безпеки.

Читайте також: Путін користується неадекватністю Лукашенка — Клімкін

Популярні відео

Шпаковський звинуватив у насильстві "провокаторів і радикалів".

"Треба розуміти, що за запахом відрізнити мирного протестувальника від провокатора жоден спецназівець в світі не навчився. Провина за насильство і загибель людей насамперед на тих провокаторах і радикалах, які нападали на правоохоронців. Нікому не дозволено з камінням, палицями нападати на співробітника міліції, який є представником влади. Він може застосовувати силу і в Білорусі, і в Україні в разі невиконання законної вимоги", - сказав Шпаковський.

У відповідь на питання про кадри з відео, де зафіксовано насильницькі дії омонівців проти протестувальників, Шпаковський пообіцяв, що винних покарають.

"Міністр внутрішніх справ вибачився за надмірне застосування сили. По-друге, працює слідча комісія, яка ретельно вивчатиме всі обставини і шукати докази. Винні співробітники міліції, які порушили законодавство, будуть покарані", - сказав чиновник.

Читайте також: Лукашенко для білорусів не "бацька": журналістка розповіла, як його називають

Також він назвав Україну антиприкладом для Білорусі.

"На жаль, ви (Україна - ред.) для нас антиприклад того, до чого може призвести така революція", - сказав Шпаковський.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" політичний аналітик Дмитро Корнійчук розповів, що буде далі з Лукашенком. За його словами, Лукашенко "всім покаже, що він не добрий дядько і не збирається йти від влади".

Джерело Україна 24 Теги