"Можливі наслідки на все життя": вчений пояснив, чим отруїли Навального

Отруєння подібними сполуками можуть бути летальними навіть у низьких дозах

"Можливі наслідки на все життя": вчений пояснив, чим отруїли Навального

Речовина, якою отруїли російського опозиціонера Олексія Навального, вражає нервову систему, це може викликати важкі ускладнення.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" академік НАНУ, директор інституту біохімії ім. Палладіна Сергій Комісаренко.

Читайте також: Російський політик розповів, що врятувало Навальному життя

Науковець нагадав, що в організмі російського політика знайшли інгібітор холінестерази, і пояснив, чим небезпечна ця речовина.

"Ми повинні зрозуміти, що холінестераза - це фермент, який постійно присутній у нашому організмі. Він фактично регулює передачу нервового імпульсу між нейронами чи між нейроном і якоюсь діючою клітиною. Для того, щоб передати нервовий імпульс, там має бути речовина стилхолін. Так от, фермент холінестераза руйнує цю речовину практично за долі секунди... Якщо є інгібітори холінестерази, сторонні речі, то вона не руйнує стилхолін, і тоді починається повний розлад у роботі нервової системи", - розповів академік.

Популярні відео

Комісаренко нагадав, що за радянських часів було створено велику кількість подібних отруйних речовин – зарин, зоман, пізніше з'явився "Новачок".

"Отруєння сполуками, які є інгібітором холінестерази можуть бути навіть у низьких дозах летальними. Те, що це було отруєння, зрозуміло. Навіть коли розповідали, що Навальний кричав у туалеті в літаку - це через те, що в нього почалося суттєве збудження нервової системи. Німці знайшли, що це інгібітор холінестерази, але не сказали, яка саме сполука, і не знають, яка концентрація. Це може залишити наслідки на все життя", - зазначив він.

Водночас науковець прогнозує, що Навальний залишиться живим:

"Я думаю, його не планували вбити, а налякати дуже сильно, щоб у нього, можливо, були ускладнення, з якими б він боровся довго".

Читайте також: Отруєння Навального – озвучено тривожний прогноз щодо його лікування

Нагадаємо, раніше колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав дві основні версії отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Джерело Україна 24 Теги