Лукашенко готовий наказати стріляти — білоруський опозиціонер про протести

Член Координаційної ради розповів про затримання колег і розгубленість президента

Лукашенко готовий наказати стріляти — білоруський опозиціонер про протести

У Білорусі третій тиждень тривають протести проти чинного президента Олександра Лукашенка. Про ситуацію в країні розповів в ефірі каналу "Україна 24" член Координаційної ради білоруської опозиції Віталій Римашевський.

"Мою колегу Ольгу Ковалькову та Сергія Дилевського - це члени президії Координаційної ради - затримали біля входу в МАЗ. Біля прохідної співробітники ОМОНу кинули їх в автозак і повезли. Поки що зв'язку з ними немає, і що з ними — невідомо. Я сподіваюся, що їх відпустять. Хоча Лукашенко погрожував, що з понеділка почне жорстко реагувати на роботу Координаційної ради", — сказав він.

Читайте також: "Силою не вдасться": журналіст назвав п'ять пунктів плану Лукашенка щодо збереження влади

Римашевський заявив, що влада Білорусі готова віддати армії наказ стріляти на поразку.

"Судячи із заяви нашого міністра оборони, який сказав, що дії (армії - ред.) можуть бути розцінені як геноцид, і це може послужити приводом для вторгнення з інших країн... А які дії можуть бути розцінені як геноцид, коли армія стрілятиме в беззбройних людей? Отже, по суті, вони до цього готові, вони на низькому старті.

Вчора було видно, що Олександр Лукашенко розгублений, наляканий, і його політ на вертольоті, куди він взяв свого сина Миколу, значить, що він нікому його не може довірити. Він любить цього сина, він разом з ним і не може залишити його ні на хвилину, тобто він боїться. Вони готові стріляти - і Лукашенко, і міністр оборони можуть віддати такий наказ. Тому ми вважаємо, що акції повинні бути тільки мирними, оскільки вони чекають якоїсь агресії, щоб отримати формальний привід для жорстких дій", — розповів він.

Читайте також: Проводять "антимайдани" — в опозиції Білорусі розповіли про дії росіян

Популярні відео

Римашевський запевнив, що небезпеки вторгнення НАТО, про яку говорить Лукашенко, немає.

"Ніяка агресія неможлива з боку Європейського Союзу, це очевидно. Протести, які у нас відбуваються, це протести через внутрішній устрій Білорусі. Вони пов'язані з вимогою людей провести вільні вибори, з вимогою демократії та відставки Олександра Лукашенка. Рада усвідомлено ніякої зміни зовнішньополітичного вектора не озвучувала", — сказав він.

Раніше експерт розповів, чи може Росія ввести війська до Білорусі.

 
Джерело Україна 24 Теги