Росія в протестах у Білорусі виступила у трьох ролях - експерт

Всі опоненти Лукашенка є інструментами російської політики, вважає Олена Снігир

Росія в протестах у Білорусі виступила у трьох ролях - експерт

Росія в білоруських подіях виступає відразу в трьох ролях – гаранта, опонента і посередника.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" політологиня-міжнародниця Олена Снігир.

"Білоруси змогли вийти, змогли заявити про своє існування, вони змогли продемонструвати роль Кремля у цій історії. Якщо говорити про формальну опозицію, то вже фактично очевидно, що альтернативу Лукашенку змогла створити Росія, тому що фактично всі кандидати є інструментами російської політики в Білорусі", - сказала експертка.

Читайте також: "Це істерика": стало відомо про неприємний інцидент з Лукашенком на мітингу

Популярні відео

За її словами, це чим далі, тим яскравіше проявляється.

"Якщо поле зачищене від власних гравців, то туди приходить зовнішній гравець і починає там розпоряджатися. Це перший момент. Другий момент - те, що яскраво проявилося для українських експертів - Росія фактично контролює силовий блок у Білорусі. Зараз  вона перебирає на себе повністю контроль над медійним блоком – вона виступає одночасно і гарантом, і опонентом, і посередником подій, які відбуваються в Білорусі", - зазначила Снігир.

Міжнародниця додала, що Росії вдалося ізолювати Лукашенка "не тільки від власного білоруського суспільства, зробивши його токсичним для Білорусі, а і від західних лідерів".

Читайте також: "Вам ніхто не подасть руки": білоруська опозиціонерка накинулася на українського нардепа

Нагадаємо, білоруська опозиціонерка Тетяна Мартинова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як президент Росії Володимир Путін допоміг Олександру Лукашенку в боротьбі з протестами в Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги