Вони знають про отруту: Фейгін пояснив, чому лікарі не віддають Навального до Німеччини

Російський правозахисник розповів, чого боїться російська влада

Вони знають про отруту: Фейгін пояснив, чому лікарі не віддають Навального до Німеччини

Російська поліція повідомила лікарям про виявлення отруйної речовини в організмі опозиційного політика Олексія Навального, який 20 серпня впав у кому, заявив соратник Навального Іван Жданов. Чому його не віддають для транспортування в німецьку клініку, розповів російський правозахисник Марк Фейгін в ефірі каналу "Україна 24".

"Моя особиста думка, що Навального точно отруїли. Точно ця отрута відома головлікарю, тому що елементарні перші аналізи виявляють наявність тієї чи іншої речовини, яка легко визначається. ...Якщо тільки це не радіоактивний полоній, з яким практика вже є, перевірки на такого роду речовини теж існують. Навального не віддають літаку, який вже прибув з німецьких клінік, для відправлення до Німеччини тільки для того, щоб не виявили цю речовину.

Вивезти його можуть на цьому спеціальному борту, де є первинні засоби для підтримки стану штучної коми. І напевно є лабораторні первинні дослідження, які можна провести прямо на борту літака. Тому не віддають саме з цієї причини", — сказав він.

Читайте також: Багато дивних смертей — російський журналіст пояснив ситуацію з Навальним

Популярні відео

Адвокат пояснив, що за російським законодавством сім'я Навального має право прийняти рішення про перевезення хворого до іншої клініки.

"Самі родичі приймають рішення, підписують папери та беруть на себе відповідальність. Ніяких рішень медичних органів не потрібно. Тільки якщо є пряма загроза для життя (якщо забирають, щоб не перевезти в іншу лікарню, а, умовно кажучи, викинути на смітник), тоді можуть не віддати. Але підстав думати таке стосовно родичів Навального немає.

Вони (лікарі - ред.) ще вчора заявляли, що його стан стабільний, а сьогодні знову - що нестабільний, і тому вони не можуть його віддати для транспортування до Німеччини. Це звучить смішно. Цей головлікар заявляє, що приїдуть лікарі з Москви — тобто вони чекають інших лікарів, тому що сам він, виходить, не самодостатній для забезпечення лікування. А чому тоді московські лікарі кращі за німецьких?" — сказав Фейгін.

Читайте також: Вирішили налякати до смерті: російський політолог про отруєння Навального

Нагадаємо, Олексію Навальному стало зле в літаку Томськ — Москва, літак екстрено сів в Омську, політика відправили до лікарні вже непритомним. Лікарі заявляють, що пацієнт досі непритомний, його стан важкий і нестабільний, тому не може бути й мови про його транспортування за кордон.

Родина Навального наполягає на перевезенні його до Німеччини, звідти вже прибув спеціальний медичний літак. Перед тим близькі опозиціонера заявили, що небезпечний токсин у його організмі таки виявлено, а відмова транспортувати пацієнта — не що інше, як спроба замести сліди замаху на життя політика.

Джерело Україна 24 Теги