Протести у Білорусі: експерт розповів, чого боїться Польща

Польща була тією стороною, яка найактивніше підтримувала демократичний рух у Білорусі

Протести у Білорусі: експерт розповів, чого боїться Польща

Політичний аналітик Максим Руст в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про те, чому Польща зацікавлена ​​у вирішенні ситуації з протестами у Білорусі.

«Якщо подивимося на останні 20 років історії - Польща була тією стороною, яка найактивніше підтримувала демократичний рух у Білорусі. Це важливо для Польщі просто з історичних причин, як це важливо і для України - щоб відійти наскільки це можливо від Росії, щоб сусідами були демократичні й передбачувані країни. Хоча в останні 5-6 років Білорусь стала передбачуваною, але не стала демократичною», - зазначив експерт.

Читайте також: "Техніка йде на Білорусь": експерт розповів, як Росія допомогла Лукашенку

За його словами, питання підтримки Польщею Білорусі - це питання історичної солідарності, спадщини, і Польща цього ніколи не приховувала.

«Друге, дуже важливо, Білорусь є буферною країною між Євросоюзом, між Польщею і Росією. Тому тут Польща зацікавлена ​​не тільки в плані міжнародного іміджу, визнання, але також у питаннях геополітики, стратегії та своєї внутрішньої безпеки», - заявив Руст.

Читайте також: Лукашенко здасть Білорусь Путіну: економіст назвав умови

Раніше в Радбезі Білорусі звинуватили українців у втручанні в протести.

Нагадаємо, білоруський політолог Кирило Озимко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що в Білорусі противники президента Олександра Лукашенка розділилися на дві частини.

Джерело Україна 24 Теги