Навального отруїли про всяк випадок - російський політолог про задум Кремля

Леонід Гозман впевнений, що опозиціонера отруїли навмисне

Навального отруїли про всяк випадок - російський політолог про задум Кремля

Російського опозиціонера Олексія Навального могли отруїти "про всяк випадок", оцінюючи можливість впливу протестів у Білорусі на Росію.

Таку гіпотезу висловив російський політолог Леонід Гозман в ефірі каналу "Україна 24".

"У мене немає ніяких сумнівів в тому, що це навмисне отруєння, хоча я, як кажуть, свічку не тримав. Але занадто все схоже, вже кілька разів таке було з різними людьми, причому чомусь з тими, хто владі неугодний і небезпечний, хто її дуже дратує. Все йде за тією ж самою схемою", - сказав політолог.

Читайте також: В Радбезі Білорусі звинуватили українців у втручанні в протести

Популярні відео

За словами Гозмана, кремлівська влада нічого не боїться і може реагувати тільки на застосування сили у відповідь.

"Влада нічого не боїться, вони звикли до того, що їм все одно активна частина суспільства не вірить, все одно проти них, вони це прийняли, і відступають тільки при прояві сили, наприклад, як зараз у Башкирії - люди не відступили, незважаючи на жорстокість поліції, тоді відступила влада. В Шиєсі (станція в Архангельській області, де відбувалися протести проти будівництва сміттєвого полігону - ред.) вони не змогли розігнати людей, які стояли кілька місяців, вони відступили. Тільки в таких випадках вони відступають. Вони вже й не надто переймаються тим, як до них ставляться, їм наплювати. Коли проводили "обнулення" це ідіотське - всі ж розуміли, що це брехня і знущання над здоровим глуздом. А нічого, однак провели", - сказав Гозман.

Також політолог припустив, що отруєння Навального могло бути реакцією на ситуацію в Білорусі.

"Влада дивиться на ситуацію з острахом. Якщо в Білорусі вдасться скинути диктатора волею народу, то це великий приклад для нас. Думаю, що всі спецслужби приведені в бойову готовність. Вони цілком могли вирішити, що Навальний становить небезпеку в цьому сенсі, і про всяк випадок треба його усунути. Але це не більше ніж моя гіпотеза", - сказав Гозман.

Читайте також: Продукція з Білорусі може зникнути з українських полиць: експерт назвав умови

Нагадаємо, лікарі вважають стан Навального стабільно тяжким, політик у комі та підключений до апарату ШВЛ. Факт отруєння лікарі поки не підтверджують.

Джерело Україна 24 Теги