"Двох накрили і вивезли": учасник протестів у Білорусі розповів про тортури в ув'язненні

"Нас було 47 людей в камері на п’ять місць"

"Двох накрили і вивезли": учасник протестів у Білорусі розповів про тортури в ув'язненні

Учасник протестів у Білорусі проти президента Олександра Лукашенка Михайло Чупринський в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про тортури правоохоронців після його затримання.

«Мені в якомусь сенсі пощастило. Мені досить серйозно прилетіло, як мені здавалося, але коли нас вже посадили в камеру в ніч з 9 на 10 (серпня - ред.), було більш-менш нормально. Нас труїли газом за те, що люди намагалися обурюватися. Нас було 47 людей в камері на п’ять місць. І коли люди просили свіжого повітря, їм у відповідь розсіювали газ із балончика, щоб «легше дихалося». На дві години всій камері вистачало вихаркувати легені на подушку», - зазначив учасник протестів.

Читайте також: "Думав, що ОМОН мене не зачепить, це було наївно": розповідь білоруса про тортури

Популярні відео

Однак, за його словами, ті, кого затримали в другу ніч протестів, постраждали набагато серйозніше.

«Мене забрали в ніч з 9 на 10, а в ніч з 10 на 11 в місті (Мінськ - ред.) була дійсно війна, не припинялися вибухи гранат. Людей били всю ніч, їх били на вулиці, навіть не впускали в ізолятор. І тих, хто вже не міг, хто починав хрипіти, їх відтягували в бік, викликали швидку. Я бачив, як двох людей накрили і вивезли», - заявив Чупринський.

Читайте також: Лукашенко подав три сигнали — експерт розповів, на що готовий голова Білорусі

Нагадаємо, в ефірі телеканалу "Україна 24" Ян Бжезінський, старший аналітик Атлантичної ради, заступник міністра оборони в адміністрації Джорджа Буша-молодшого, прокоментував протести в Білорусі. За його словами, "це початок кінця Лукашенка".

Джерело Україна 24 Теги