Лукашенко намагається перевершити Путіна - політолог про заяви щодо України

Петро Олещук розповів, що означає заява білоруського президента на адресу Києва

Лукашенко намагається перевершити Путіна - політолог про заяви щодо України

В Офісі президента Володимира Зеленського відповіли на заяву білоруського президента Олександра Лукашенка з приводу України. У Зеленського звинувачення Лукашенка в тому, що нібито Україна втручається у внутрішню політику Білорусі, назвали брехнею і свідомим нагнітанням. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" політолог Петро Олещук.

"Я не думаю, що справа в заявах. Я думаю, ніхто не заперечуватиме, що з самого початку конфлікту в Білорусі заяви, які звучали з боку української влади, були виваженими й коректними. Не можна сказати, що хтось когось звинувачував, це були насамперед заклики до використання в першу чергу інструментів переговорів і політичних компромісів, а не силових заходів. Побачити тут якісь ворожі наміри могла хіба що влада Білорусі зараз", — сказав він.

Читайте також: "Москва не відпустить Білорусь": Чубаров розповів, чим це корисно для України

Популярні відео

Політолог пояснив, чому Лукашенко віддав Росії затриманих "вагнерівців" і висловився на адресу України.

Для нас питання з "вагнерівцями" досить болюче. Це люди, які воювали проти України, вбивали українських громадян. Тому вдавати, що це нормально, коли їх віддають Росії, ми не можемо. Але я думаю, потрібно подивитися на зміну позиції президента Білорусі. Після того як протести досягли нинішнього рівня, білоруське керівництво в особі Лукашенка відкинуло риторику, яка тривалий час будувалася на логіці "вашим і нашим", і зайняло відверто проросійську позицію. Більш того, в останніх заявах Лукашенко, на мою думку, намагається здаватися ще більшим прихильником "русского мира", ніж Путін і його оточення.

Я думаю, йому це все потрібно, щоб спробувати прив'язати себе до керівництва Росії, щоб воно надавало йому будь-яку підтримку аж до військової, щоб допомогти йому втриматися при владі. Він абсолютно чітко зробив свій вибір. Цим пояснюється радикалізація його риторики та висловлювання на адресу України", — сказав він.

Нагадаємо, у неділю на мітингу на свою підтримку Лукашенко заявив, що Литва, Латвія, Польща та Україна наказують Білорусі провести нові вибори. В Офісі президента України заперечують ці звинувачення.

Джерело Україна 24 Теги