Лукашенко подав три сигнали — експерт розповів, на що готовий глава Білорусі

Президент Білорусі повертається до антизахідної риторики

Лукашенко подав три сигнали — експерт розповів, на що готовий глава Білорусі

Голова правління фонду "Ініціатива з дослідження східноєвропейської безпеки" Максим Хилько розповів в ефірі каналу "Україна 24", про що свідчить поведінка президента Білорусі Олександра Лукашенка під час протестів.

"Лукашенко веде свою гру, намагаючись одночасно торгуватися і з Заходом, і з Росією, і зі своїм суспільством. Він змінює риторику, оскільки зрозумів, що антиросійська риторика не допомогла йому мобілізувати власний електорат і розлютила Росію. Він повертається до тієї риторики, на якій спекулював 25 років, - антизахідної, таким чином одночасно апелюючи до власного електорату, хоча це навряд чи йому допоможе", — сказав він.

Читайте також: Європа не хоче закривати двері перед Лукашенком — політолог

Популярні відео

Також, за словами експерта, він подає свої сигнали Росії та Заходу.

"Він посилає сигнал Заходу, що він готовий у крайньому разі, якщо його дотискатимуть мітингами, здати незалежність Росії, щоб утримати посаду, навіть якщо це буде який-небудь генерал-губернатор.

І посилає сигнал Путіну про те, що більше не грається в прозахідний нейтралітет Білорусі, готовий далі працювати як лояльний союзник Росії, тільки б йому дали зберегти владу. Проблема для Лукашенка в тому, що він втратив довіру і в Білорусі, і на Заході, і в Москві", - сказав він.

Раніше експерт розповів, після чого у Білорусі може статися ескалація протестів.

Джерело Україна 24 Теги